Цьогоріч аномальна спека спостерігається у більшості туристичних країн Європи. Температура повітря популярних серед подорожувальників держав, таких як Франція, Іспанія та Кіпр, досягла позначки понад 30 градусів Цельсія, що значно збільшило кількість передчасних смертей, передають Патріоти України.
За даними науково-дослідницького інституту в Барселоні IS Global, протягом цього літа пішли з життя більш ніж 5 мільйонів людей. Про це пише Metro. Для попередження відпочивальників про потенційну загрозу, було розроблено спеціальний проєкт Forecaster.health, учасники якого створюють інтерактивні карти із відображенням найбільш небезпечних для життя регіонів.
Серед популярних курортів Європи, в яких ризик смерті, пов’язаний зі спекою, найвищий, опинилися: столиця Франції – Париж, найбільше місто Іспанії – Мадрид та центральна частина Кіпру – Нікосія. Температурні показники у цих місцевостях класифікуються як «екстремальні», адже досягають 40°C. На інтерактивній карті вони позначені темно-фіолетовим або бордовим кольором.
Розробники проєкту пояснили, що надто висока температура довкілля є причиною понад 5 мільйонів передчасних смертей на рік у всьому світі, понад 300 тис. із них у Західній Європі. Це відбувається через те, що під час спеки людському організмові необхідно набагато активніше працювати, аби забезпечувати необхідну терморегуляцію, що підвищує ризик серцевих нападів, інсультів та погіршує стан хворих на астму. Такі зміни починають відбуватися при показниках понад 26°C.
«У контексті швидкого потепління, коли температури послідовно б’ють попередні рекорди за останні два десятиліття, дуже важливо використовувати епідемічні моделі для розробки нових систем раннього попередження, які передбачають вплив очікуваних температур на здоров’я», – зазначили експерти.
Батьки хлопчика, якого звуть Сяосян, звернулися до лікарів зі скаргами на утруднене дихання дитини. Під час медичного огляду маленький пацієнт викашляв 12-сантиметрову живу п'явку, тим самим шокувавши медиків, передають Патріоти України з посиланням на...
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....