Електроенергія з хліба: У Нідерландах зробили неймовірний прорив

У Роттердамі (Нідерланди) запускають постійне виробництво електроенергії з черствого хліба. Для цього в місті встановили контейнери (130 шт.) для збору сухарів і черствого хліба, повідомляють Патріоти України.

Зібрану сировину використовуватимуть для отримання біогазу. Все почалося з пілотного проекту під назвою BroodNodig, який запрацював 3 роки тому і був приватною ініціативою. Місцева мерія підтримала стартап. За цей час проект домігся чималих успіхів. Це важливо для екології, тому що використання біогазу допомагає знижувати викиди СО2, які викликають кліматичні зміни.

Відтоді мешканці міста зібрали 125 тисяч кілограмів хліба. Цієї кількості достатньо, щоб забезпечувати біогазом 50 квартир протягом року. А якщо пустити його на переробку для отримання електроенергії, її вистачило б, щоб увесь рік тримати увімкненими 2000 лампочок.

До цього в країні ідею отримувати електроенергію з черствого хліба успішно випробували в Амстердамі. Тема отримала популярність на фоні того, що за статистикою, на одного жителя Нідерландів припадає 41 кілограм викинутої їжі в рік, з них 22% – це хліб.

Мессі повторив досягнення Марадони та неймовірною технікою врятував Аргентину від фіаско на ЧС-2022: відеоогляд матчу

неділя, 27 листопад 2022, 6:35

У суботу, 26 листопада, фінішувала програма 2-го туру чемпіонату світу з футболу у групі С. Після виграшу Польщі у Саудівської Аравії (2:0) у матчі за «виживання» на Національному стадіоні в Лусаїлі билися Аргентина та Мексика. . ЧС-2022. 2-й тур . 2...

В останні дні листопада Землю накриє потужна магнітна буря: Чим вона небезпечна і як до неї підготуватися

неділя, 27 листопад 2022, 6:29

У суботу, 26 листопада, була магнітна буря середньої інтенсивності, так буде й упродовж двох найближчих днів. А вже у вівторок, 29 листопада, очікується сильна магнітна буря, передають Патріоти України. Метеозалежні люди можуть відчувати вплив бур ще ...