Електроенергія з хліба: У Нідерландах зробили неймовірний прорив

У Роттердамі (Нідерланди) запускають постійне виробництво електроенергії з черствого хліба. Для цього в місті встановили контейнери (130 шт.) для збору сухарів і черствого хліба, повідомляють Патріоти України.

Зібрану сировину використовуватимуть для отримання біогазу. Все почалося з пілотного проекту під назвою BroodNodig, який запрацював 3 роки тому і був приватною ініціативою. Місцева мерія підтримала стартап. За цей час проект домігся чималих успіхів. Це важливо для екології, тому що використання біогазу допомагає знижувати викиди СО2, які викликають кліматичні зміни.

Відтоді мешканці міста зібрали 125 тисяч кілограмів хліба. Цієї кількості достатньо, щоб забезпечувати біогазом 50 квартир протягом року. А якщо пустити його на переробку для отримання електроенергії, її вистачило б, щоб увесь рік тримати увімкненими 2000 лампочок.

До цього в країні ідею отримувати електроенергію з черствого хліба успішно випробували в Амстердамі. Тема отримала популярність на фоні того, що за статистикою, на одного жителя Нідерландів припадає 41 кілограм викинутої їжі в рік, з них 22% – це хліб.

Повернення графіків: В Україні попередили про можливі відключення електроенергії - під ударом будуть ці міста

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:42

В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...

На Львівщині розпочали беатифікацію священника, страченого більшовиками

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:14

У селі Незнанів Львівської області розпочався процес беатифікації отця доктора Станіслав Сярок, який загинув у молодому віці під час радянських репресій, передають Патріоти України. Урочистості з нагоди початку процесу відбулися 25 червня в парафії Пре...