...Вони обрали місце під липкою на цвинтарі. Їх було шестеро. Копали могилу для сьомого. Вони - то звичайні лебединські бомжі. Коли з-під лопати посипалося золото, про сьомого на якийсь час забули.
Поділили на шістьох. Наступного ранку один пішов купувати самогонку. На золоту ніколаєвську десятирубльовку. Незабаром "загребли" всіх.
Саме так у 1996-му році у Лебедині Сумської області знайшли скарб, в якому знаходилося близькj 3 000 різних предметів із золота та срібла: персні, обручки, хрести, годинники, монети.
Монет, пізніших за 1921 рік, у скарбі не було. Отже, скарб той заховали саме у 20-х. А за якійсь час хтось з старожилів розповів його історію: два чекісти, експропріюючи експропрійоване, вирішили ті кілька кілограмів золота і срібла приховати від радянської держави.
Власне, один із них і сховав коштовності. І вирішив нічого напарнику не говорити. Той обурився і колегу пристрелив.
Доля вбивці достеменно не відома. А скарб пролежав у землі аж до повного розвалу тієї самої радянської держави.
Але скарби НКВД - не єдині експонати виставки. Спроба показати історію ювелірного мистецтва перетворилася на відбиток усієї нашої історії, у всіх її мислимих проявах і барвах.
Виставка працює з 10:00 до 17:30. Національний музей історії України знаходиться у Києві, на вулиці Володимирській, 2.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...