Фінансують вбивства українців: Товари у місцях роздрібного продажу, виробники котрих не вийшли з ринку РФ, вимагають маркувати

Нажаль, попри наяність величезного переліку досі кожен споживач торгових мереж, будівельних та продуктових магазинів та кав’ярень лиш переступивши поріг установи бачить товар з чорного списку НАЗК.

У відповідь на письмовий запит видання “Великий Київ” про те, як і коли українські споживачі зможуть позбутися російського непотребу, в НАЗК відповіли, що попри наявність списку “Міжнародних спонсорів війни”, поки це важко. Мовляв, покупець, який приходить до магазину, має сам звіряти, чи продукти харчування, дитячі підгузки або косметика перебувають у чорному списку. Заборонити входження на ринку таких товарів Нацагентство з запобігань корупції не вповноважене.

Тепер у парламенті є законодавча ініціатива, якою пропонується внести зміни до законодавства, завдяки яким “запроваджується обов’язкове інформування споживачів про міжнародні компанії, які на третьому році повномасштабної агресії й досі ведуть активну діяльність у рф, підтримуючи таким чином державу-агресора”.

Інформування споживачів про такі компанії та їхню продукцію дозволить українським громадянам робити свідомий вибір, чи продовжувати купівлю товарів у цих суб’єктів, тим самим опосередковано сприяючи фінансуванню збройної агресії проти України, – вказано у пояснювальній записці до законопроекту №11183.

Тобто, пропонується у випадку, якщо відомо, що виробник провадить господарську діяльність на території РФ, на упаковці та ціннику вказувати: «Виробник сплачує податки до бюджету держави-агресора».

Окремо передбачається маркування торговельних або офісних приміщень продавця, який продовжує діяльність в державі-агресорі. Аналогічні зміни пропонується внести й до законодавства про рекламу. А у випадку невиконання вимоги – штрафувати.

Це посприяє припиненню опосередкованого фінансування збройної агресії проти України самими українськими громадянами, – кажуть автори документу.

Документ поки лише надійшов до Верховної ради і ще має пройти погодження в комітетах та обговорення в сесійній залі з наступним голосуванням. Відтак, поки новацію не ухвалено, споживачам варто самостійно ознайомитися з товарами з чорного списку та свідомо відмовитися від їх придбання. Навряд це сильно відобразиться на гаманці – адже на ринку є чимало аналогічної продукції від порядних виробників, зокрема, українських.

Чимало продукції з чорного списку реалізовують магазини господарчих товарів.

Є п'ять причин: Чому "Національний кешбек" може не надійти на картку

неділя, 19 січень 2025, 22:55

В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....

Пиха подолала розумну скромність: Стало відомо, кому належить єдина в Україні Tesla Cybertruck

неділя, 19 січень 2025, 22:40

Стало відомо, кому належить єдиний в Україні електричний пікап Tesla Cybertruck. Днями машину вартістю понад мільйон гривень помітили у Києві, передають Патріоти України з посиланням на "Телеграф" З відкритих джерел відомо, що вона є приватним нотаріус...