Фізики розповіли, коли у людини більше шансів вижити внаслідок удару блискавки

Потрапити в грозу зазвичай вважається невдачею, але дослідники стверджують, що волога шкіра може врятувати вас під час удару блискавки.

Група фізиків з Технологічного університету Ільменау в Німеччині досліджувала вплив вологості шкірного покриву голови на виживання під час прямого удару блискавки. Вони використовували 3D-моделі людських голів і виявили, що мокра шкіра може знизити ушкодження і підвищити шанси на виживання.

Рене Махтс, головний дослідник, зазначає, що волога шкіра діє як «захисне покриття», зменшуючи силу струму, що проходить через тіло. Результати дослідження, опубліковані в журналі Scientific Reports, підтверджують, що мокра шкіра зменшує силу електричного струму і, відповідно, ступінь ушкодження головного мозку в разі подібної події.

Їхні висновки досить примітні, оскільки зазвичай вода відмінно проводить струм, але в серії експериментів вона чомусь захистила моделі.

Ці результати, хоча й обнадійливі, потребують подальших досліджень. Однак вони надають нові перспективи для розробки методів захисту від удару блискавки, що може бути корисно для туристів і людей, які перебувають у відкритому просторі під час грози.

Махтс зазначає, що майбутні дослідження можуть включати розробку оптимальних матеріалів для головних уборів, здатних захистити від удару блискавки.

"Самооборона" виявилася ефективною: На Одещині через сварку дівчат шестеро учнів опинилися в лікарні

четвер, 29 лютий 2024, 23:53

На Одещині через сварку у школі двох дівчат шестеро учнів опинилися в лікарні. Як повідомили у регіональному главку Національної поліції, інцидент стався в одному з ліцеїв Тарутинської громади. Про подію правоохоронцям повідомили медики районної лікарн...

Дуже бояться захворіти: На Закарпатті селяни повстали проти встановлення мобільної вежі

четвер, 29 лютий 2024, 23:43

Жителі гірського села Мала Уголька на Закарпатті виступають проти встановлення мобільної вежі на їхній території. Про це повідомляє Тячівська районна рада, передають Патріоти України. Місцеві селяни зібрали майже півсотню підписів і направили колективн...