Google Health вразив сенсацією: Штучний інтелект навчився краще за лікарів визначати рак грудей

Дослідники створили штучний інтелект, який проаналізував мамограми 30 тисяч жінок із Великої Британії та Сполучених Штатів

Спеціальне програмне забезпечення на основі штучного інтелекту нині здатне точніше за людей-фахівців визначати наявність або відсутність раку грудей. Про це йдеться в експерименті Google Health — підрозділі компанії, що займається дослідженнями у сфері медицини. Його результати оприлюднені в журналі Nature, повідомляють Патріоти України.

Дослідники створили штучний інтелект, який проаналізував мамограми 30 тисяч жінок із Великої Британії та Сполучених Штатів. Ті ж знімки дали для аналізу лікарям. З’ясувалося, що штучний інтелект визначає наявність або відсутність раку грудей на рівні фахівців-лікарів. Йому вдалося знизити відсоток неправильно поставлених діагнозів на 5,7% в американок і на 1,2% у британок.

Понад те, програма Google Health також допомогла зменшити випадки пропущених діагнозів на 9,4% серед пацієнток у США і на 2,7% серед пацієнток із Великої Британії.

«Чим раніше знаходять рак грудей, тим краще для пацієнтки, – прокоментував AFP провідний британський дослідник Google Health Домінік Кінґ. — Ми розглядаємо цю технологію як допоміжну для фахівців і, зрештою, для пацієнтки, аби, незалежно від діагнозу, результат був найкращим».

Команда дослідників, яка проводила експеримент, вважає, що в майбутньому штучний інтелект лікарі будуть застосовувати як «консультативну думку» при встановленні діагнозів на кшталт раку.

Рак грудей є однією з найпоширеніших форм раку в жінок. За оцінками, щороку його діагностують у понад 2 млн жінок.


Про вільні економічні зони в ОРДЛО на тлі заяв Кравчука

неділя, 9 серпень 2020, 10:27

Підсумовуючи зазначу, що пропозиція Леоніда Кравчука про створення вільних економічних зон свідчить про те, що Україна фактично взяла на себе зобов’язання ратифікувати політичну частину Мінських домовленостей, і профінансувати відновлення інфраструктури й

Люди стрибали з 12-го поверху, обираючи легшу смерть: У Чехії наймасштабніша за кількістю жертв пожежа за 30 років

неділя, 9 серпень 2020, 10:05

У Чехії в місті Богумін (за 300 кілометрів від столиці – Праги) сталася пожежа в багатоквартирному будинку, повідомляють Патріоти України з посиланням на DW. Хоча пожежники прибули через п’ять хвилин після виклику, весь поверх вигорів. У вогні загинули...