Google Health вразив сенсацією: Штучний інтелект навчився краще за лікарів визначати рак грудей

Дослідники створили штучний інтелект, який проаналізував мамограми 30 тисяч жінок із Великої Британії та Сполучених Штатів

Спеціальне програмне забезпечення на основі штучного інтелекту нині здатне точніше за людей-фахівців визначати наявність або відсутність раку грудей. Про це йдеться в експерименті Google Health — підрозділі компанії, що займається дослідженнями у сфері медицини. Його результати оприлюднені в журналі Nature, повідомляють Патріоти України.

Дослідники створили штучний інтелект, який проаналізував мамограми 30 тисяч жінок із Великої Британії та Сполучених Штатів. Ті ж знімки дали для аналізу лікарям. З’ясувалося, що штучний інтелект визначає наявність або відсутність раку грудей на рівні фахівців-лікарів. Йому вдалося знизити відсоток неправильно поставлених діагнозів на 5,7% в американок і на 1,2% у британок.

Понад те, програма Google Health також допомогла зменшити випадки пропущених діагнозів на 9,4% серед пацієнток у США і на 2,7% серед пацієнток із Великої Британії.

«Чим раніше знаходять рак грудей, тим краще для пацієнтки, – прокоментував AFP провідний британський дослідник Google Health Домінік Кінґ. — Ми розглядаємо цю технологію як допоміжну для фахівців і, зрештою, для пацієнтки, аби, незалежно від діагнозу, результат був найкращим».

Команда дослідників, яка проводила експеримент, вважає, що в майбутньому штучний інтелект лікарі будуть застосовувати як «консультативну думку» при встановленні діагнозів на кшталт раку.

Рак грудей є однією з найпоширеніших форм раку в жінок. За оцінками, щороку його діагностують у понад 2 млн жінок.


Хіти тижня. Скандальну співачку пограбували в столиці України (відео)

неділя, 19 січень 2020, 13:00

Невідомі забрали чорну сумку з документами, особистими речами та грошима дівчини. У Києві в суботу, 11 січня, пограбували авто співачки MARUV (Анни Корсун). Про це артистка повідомила на своїй сторінці в Instagram в форматі сторіз, передають Патріоти У...

Мажора намагаються відмазати: У Черкасах водій Land Rover на смерть збив директора школи (відео)

неділя, 19 січень 2020, 12:58

Юрій Лункін переходив дорогу по пішохідному переходу, коли його збила іномарка. Черкаси цього тижня вразила жахлива аварія, в результаті якої загинув директор місцевої школи №19 Юрій Лункін. Увечері 14 січня, коли чоловік переходив дорогу біля навчальн...