Спеціальне програмне забезпечення на основі штучного інтелекту нині здатне точніше за людей-фахівців визначати наявність або відсутність раку грудей. Про це йдеться в експерименті Google Health — підрозділі компанії, що займається дослідженнями у сфері медицини. Його результати оприлюднені в журналі Nature, повідомляють Патріоти України.
Дослідники створили штучний інтелект, який проаналізував мамограми 30 тисяч жінок із Великої Британії та Сполучених Штатів. Ті ж знімки дали для аналізу лікарям. З’ясувалося, що штучний інтелект визначає наявність або відсутність раку грудей на рівні фахівців-лікарів. Йому вдалося знизити відсоток неправильно поставлених діагнозів на 5,7% в американок і на 1,2% у британок.
Понад те, програма Google Health також допомогла зменшити випадки пропущених діагнозів на 9,4% серед пацієнток у США і на 2,7% серед пацієнток із Великої Британії.
«Чим раніше знаходять рак грудей, тим краще для пацієнтки, – прокоментував AFP провідний британський дослідник Google Health Домінік Кінґ. — Ми розглядаємо цю технологію як допоміжну для фахівців і, зрештою, для пацієнтки, аби, незалежно від діагнозу, результат був найкращим».
Команда дослідників, яка проводила експеримент, вважає, що в майбутньому штучний інтелект лікарі будуть застосовувати як «консультативну думку» при встановленні діагнозів на кшталт раку.
Рак грудей є однією з найпоширеніших форм раку в жінок. За оцінками, щороку його діагностують у понад 2 млн жінок.
Михайло Кравчук із Рівненщини став першим Героєм України у Патрульній поліції. Президент Володимир Зеленський присвоїв йому найвище звання з врученням ордена "Золота Зірка". Про це розповіли у Патрульній поліції, передають Патріоти України. "Михайло Кр...
На Закарпатті після участі в молодіжному заході на території Пилипецької територіальної громади отруїлося майже 40 людей. Про це 11 липня повідомив у Facebook Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України, передають Патріоти ...