Генерації не вистачить? Що чекає на українців під час опалювального сезону

Протягом найближчих двох-трьох років українці щозими та щоліта відчуватимуть брак електропостачання. Про те, що очікує громадян України після ударів ЗС РФ по енергогенерації, директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко розповів на порталі "Обозреватель", передають Патріоти України.

Харченко пояснив, що після того, як росіяни знищили половину української енергогенерації, вже з'явились певні обмеження для споживачів.

З його слів, на сьогодні вони стосуються промислових підприємств, які працюють у Харківській та Одеській областях. Подальша ситуація буде залежати від того, як в Україні будуть налагоджувати децентралізовану генерацію — саме цим зараз займаються відповідні компанії та державні структури.

"Орієнтовний час, протягом якого відчуватимуться наслідки ударів ЗС РФ, — найближчі два-три роки. Крім того, потрібно пам'ятати, що ситуація може змінитись, оскільки росіяни продовжуватимуть нищити українську енергетичну інфраструктуру", - сказав він.

Влітку 2024 року, через вмикання кондиціонерів для охолодження, з'являться обмеження. Максимум дефіциту припаде на серпень, заявив енергетик. Тоді, крім промислових, будуть вимикати побутових споживачів.

"Думаю, що, на жаль, на липень-серпень без вимикання споживачів на рівні, зокрема і приватних домогосподарств не обійдемось. В нас просто фізично не вистачить генерацій, щоб покрити все споживання", — заначив він.

Взимку 2024 року щось прогнозувати важко, оскільки можуть бути нові удари по енергетиці. Можливі різні варіанти розвитку подій, тому точно щось сказати не можна.

В Україні запускають проєкт із відновлення традиційних сільських хат: Що відомо

неділя, 28 червень 2026, 8:39

В Україні запускають проєкт "Хати Надросся" з ревіталізації старих традиційних сільських будинків. Першою відновити хату планують у селі Пугачівка Білоцерківського району Київської області. Про це повідомили ініціатори проєкту – громадська організація ...

Під ковпаком: Кремль отримав новий інструмент контролю за смартфонами

неділя, 28 червень 2026, 8:30

У Росії схвалили закон, який передбачає створення державної бази ідентифікаційних номерів мобільних пристроїв (IMEI). Нова система дозволить державним органам та операторам зв'язку відстежувати, який смартфон або інший пристрій використовується з конкр...