У кожному куточку України існують унікальні природні та історичні об'єкти, які приваблюють туристів. Завдяки розвитку внутрішнього туризму українці все більше відкривають для себе досі невідомі місця. Один з таких об'єктів можна знайти серед бессарабських степів, що розкинулися між Дністром, Дунаєм і Чорним морем, передають Патріоти України. Йдеться про гігантський пам'ятник чабану на Південному Заході Одещини, який було внесено до Книги рекордів Гіннеса.
Висота монумента цілих 16 метрів 43 сантиметри, а вага всієї конструкції – 1080 тонн. Статуя встановлена на території етнографічного комплексу "Фрумушика-Нова" в Тарутинському районі.
Пам'ятник чабану було внесено до Книги рекордів Гіннеса у 2017 році, як найвищий у світі. Поблизу гігантського чабана можна також побачити 50 овечих скульптур.
Крім того, по сусідству з пам'ятником розташовується вівчарська ферма, яку вважають найбільшою подібною у Європі.
Село-музей "Фрумушика-Нова" розташовується неподалік Семисотки, а відстань від Одеси до локацій турмаршруту "Тарутинський степ" – майже 200 кілометрів. До Молдови – всього 10 кілометрів.
В етноселі побудували сучасний готель зі зручностями та будиночки для відпочивальників.
Там створили етнографічний музей просто неба "Бессарабське село Фрумушика-Нова", де зібрані національні подвір'я ХІХ – ХХ століть Бессарабії (молдовське, українське, російське, болгарське, німецьке, гагаузьке, єврейське) з будинками та речами побуту, парк-музей пам'ятників соцреалізму, більшість із яких опинилися тут у результаті декомунізації.
Комплекс має свою картинну галерею, конференц-залу, ботанічний сад. Крім того, у "Фрумушиці-Новій" вирощують виноград і виготовляють вино.
В етноселі персонал між собою розмовляє молдовською, але люди належно реагують, коли клієнти звертаються до них українською.
Найбільш масове виробництво бронзових знарядь та зброї на Близькому Сході та Єгипті стало можливим у ІІ тис. до н.е. з приходом великих поставок дефіцитного олова з далекої Британії. Аналіз злитків олова бронзової доби з Європи та Близького Сходу показ...
Палац-фортеця графів Телекі в селі Довге Хустського району Закарпатської області – унікальна пам’ятка архітектури XVIII століття. Цей комплекс, що поєднує риси барокового палацу та середньовічної фортеці, є єдиним таким укріпленим збереженим палацом на...