Гірше, ніж куріння та холестерин: Дослідники розповіли про смертність через свинець

Економісти Світового банку опублікували результати дослідження впливу свинцю на смертність від серцево-судинних захворювань і втрату IQ у дітей у бідних країнах і країнах, що розвиваються,передають Патріоти України.

Згідно з їхньою моделлю, 2019 року 5,5 мільйона дорослих померли від хвороб серця через вплив свинцю, 90% із них — у країнах із низьким і середнім рівнем доходу.

Це в шість разів перевищує попередню оцінку і становить близько 30% усіх смертей від серцево-судинних захворювань — основної причини смертності в усьому світі.

Висновки дослідників означають, що вплив свинцю є серйознішою причиною серцево-судинних захворювань, ніж куріння або підвищений рівень холестерину. Крім впливу на серце і судини, метал може завдати шкоди здоров’ю мозку.

Дослідження також підрахувало, що 2019 року діти віком до п’яти років втратили загалом 765 мільйонів балів IQ через отруєння свинцем в усьому світі, причому 95% цих втрат припадає на країни, що розвиваються.

Це число майже на 80% вище, ніж передбачалося раніше. За оцінками дослідників Світового банку, економічні витрати впливу свинцю 2019 року становили 6 трильйонів доларів, що еквівалентно 7% світового валового внутрішнього продукту.

Для аналізу дослідники використовували оцінки рівня свинцю в крові у 183 країнах, взяті зі знакового дослідження Глобальний тягар хвороб 2019 року.

Попередні дослідження вимірювали тільки вплив свинцю на серцеві захворювання, коли справа доходила до підвищення артеріального тиску. Але в новому аналізі вивчали безліч інших способів впливу свинцю на серце, наприклад, виникнення атеросклерозу, що може призвести до інсульту.

Водночас деякі вчені не поспішають брати до уваги результати цього дослідження. Вони наголошують на сумнівній методології, використаній під час побудови моделі.

Наприклад, Рой Гаррісон, експерт із забруднення повітря і здоров’я з Бірмінгемського університету у Великій Британії, вважає, що дослідження «цікаве, але залишає безліч запитань»

Він зазначає, що взаємозв'язок між вмістом свинцю в крові та серцево-судинними захворюваннями ґрунтується на одному дослідженні, проведеному в Сполучених Штатах, і незрозуміло, чи можна використовувати його результати для оцінки в інших країнах.

Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Неймовірний гол: Гравець збірної України врятував команду від поразки у Франції

субота, 2 березень 2024, 22:55

Півзахисник Бордо Данило Ігнатенко відзначився голом у матчі проти Родеза в рамках другого дивізіону чемпіонату Франції, передають Патріоти України. Бордо першим відкрив рахунок, проте до кінця першого тайму Родез двічі забив і вийшов уперед. Гості дов...

Уламок був на стінці аорти: В Україні лікарі провели надскладну операцію, врятувавши воїнові життя

субота, 2 березень 2024, 21:28

Українські лікарі виконали надскладну операцію та врятувати життя воїнові. Хірургам вдалося дістати уламок з задньої стінки аорти пацієнта. Про це повідомив лікар-хірург швидкої та невідкладної допомоги Олександрівської лікарні, асистент кафедри хірург...