Глобальне потепління сприяє експансії небезпечних прибульців з півдня: Під Одесою виявили найбільш отруйного в світі павука (фотофакти)

Житель Ізмаїла Тарас Демидович виявив у себе у дворі павука Каракурта, який вважається одним із найнебезпечніших павуків у світі. Його отрута в 15 разів сильніша, ніж у гримучої змії. Про це Демидович повідомив у своєму Facebook, опублікувавши фото жахливої знахідки. Чоловік попросив жителів приватних будинків бути уважними, зазначають Патріоти України.

"Збираю насос від басейну і тут такий красень. Каракурт – отруйний павук. Його отрута в 15 разів сильніша за отруту гримучої змії і смертельна навіть для таких великих тварин, як верблюди і коні", – написав ізмаїлець.

Каракурт – вид павуків з роду чорних вдів. Зовнішні його ознаки: тринадцять червоних точок або плям на верхній стороні черевця. Однак повністю статевозрілі особини іноді набувають чорного кольору без плям.

Якщо комаху не турбувати, вона не нападає на тварин і людей. Однак у разі укусу – він діє негайно: людина відчуває пекучий біль, який уже через 10 – 15 хвилин поширюється по всьому тілу. Найчастіше потерпілі скаржаться на нестерпні болі в животі, попереку, грудній клітці. Також характерно різке напруження м'язів черевного преса.

Нагадаємо, раніше в Мукачеві Закарпатської області була помічена сaмка пaукa Aргіопa Брюнніхa. Цей вид схильний до кaнібaлізму сaмців. Після спарювання самка часто з'їдає самця, хоча деяким вдається втекти і запліднити ще одну самку. Павуки Аргіопи не становлять великої небезпеки для людини, оскільки їхня отрута досить слабка.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...