
Українців хочуть штрафувати за неправильно встановлені кондиціонери, з яких на вулицю стікає конденсат. Відповідний законопроєкт зареєстрували в парламенті, зазначають Патріоти України.
Обмеження можуть торкнутися пересічних українців, посадових осіб та установ, які є власниками приладів охолодження
"Іноді власники розміщують кондиціонери так, що конденсат капає на голови перехожим, балкони квартир, дахи сусідніх будинків, створюючи при цьому шум. До того ж вітер розносить краплі. І не можна виключити, що конденсат не містить речовин, які забруднюють навколишнє середовище", - ідеться в пояснювальній записці.
Зазначається, що ніяких вимог щодо відведення конденсату на рівні законів немає, а відповідальність не передбачена.
У парламенті пропонують затвердити місця, пристосовані до відведення конденсату:
- дощова каналізація;
- побутова каналізація;
- резервуари, які обладнані та розміщені у такий спосіб, щоб збирати конденсат і не допускати його витоку або поширення іншим способом.
Якщо закон ухвалять, за 1-ше правопорушення хочуть встановити штраф у 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це 1,7 тис. грн. За повторне правопорушення, зафіксоване протягом року - уже 200 неоподаткованих мінімумів, тобто 3,4 тис. грн.
Пропонується, щоб закон набув чинності з 1 червня 2021 року, щоб у порушників був час виправити ситуацію.
Найближчими днями стовпчики термометрів в Україні піднімуться до критичних відміток. Проте синоптики вже назвали дату, коли спека поступиться місцем похолоданню. Про погодні зміни повідомила синоптикиня Наталка Діденко, передають Патріоти України. За ...
Деякі старі українські монети є справжнім магнітом для колекціонерів. Річ у тім, що завдяки своїм особливостям вони вважаються рідкісними та цінними, а тому за них готові платити великі гроші. Наприклад, вартість 5 копійок 1992 року унікального різнови...