Гордість Фінляндії: У Гельсінкі відкрили найдовший у світі пішохідно-трамвайний міст

У Гельсінкі (Фінляндія) відкрили Круунувуорі – найдовший у світі міст, на якому повністю заборонено рух автомобілів та мотоциклів, передають Патріоти України з посиланням на NewAtlas.

Споруда завдовжки 1,19 кілометра призначена виключно для пішоходів, велосипедистів і легкорейкового транспорту. Рух трамваїв планують запустити на початку наступного року.

Новий міст зʼєднує центр Гельсінкі зі східними острівними районами: Круунувуоренранта, Коркеасаарі та Лааясало. Він є фінальним із трьох мостів проєкту Crown Bridges.

Розбудова такої інфраструктури дозволить перенаправляти транспортний потік з нових районів, оскільки кількість населення у них стрімко зростає. Це також зменшить навантаження на східні гілки столичного метрополітену.

Проєкт вантового моста розробили британські архітектори з Knight Architects спільно з інженерами компанії WSP Finland. Конструкцію підтримує 135-метровий пілон, фасад якого обладнали світлодіодами: вони змінюють колір підсвічування залежно від пори року та часу доби.

За словами інженерів із WSP, міст зробили вигнутим по горизонталі не лише з технічних міркувань, а й для кращого просторового сприйняття маршруту пішоходами.

Щоб забезпечити комфорт людей, на південному боці мосту встановили спеціальні перила для захисту від сильного вітру. Крім того, на тросах закріпили пластикові трубки з візерунком, завдяки яким крига не накопичується на конструкції, а одразу обсипається. Для захисту від корозії опор, що стоять у морі, використали нержавіючу сталь. Міст розрахований на 200 років експлуатації.

Повернення графіків: В Україні попередили про можливі відключення електроенергії - під ударом будуть ці міста

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:42

В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...

На Львівщині розпочали беатифікацію священника, страченого більшовиками

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:14

У селі Незнанів Львівської області розпочався процес беатифікації отця доктора Станіслав Сярок, який загинув у молодому віці під час радянських репресій, передають Патріоти України. Урочистості з нагоди початку процесу відбулися 25 червня в парафії Пре...