Горіховий Спас: Що в народі прийнято робити 29 серпня, а що ні, щоб рік був вдалим

Трійку Спасів, які відзначаються православною церквою з першої половини серпня, закриває Горіховий, він же Хлібний.

29 серпня відзначається Горіховий або Хлібний спас. Це свято також називають полотняним, малим, холодним, передають Патріоти України.

У цей день не можна випікати хліб із зерна нового врожаю. Раніше до 29 серпня закінчували жнива. У лісі збирали горіхи, які якраз встигали до цього часу. Горіхами запасалися на зиму, робили з них настоянку.

Вважалося, що вона матиме лікувальні властивості. А настоянкою з перегородок волоського горіха рятувалися від застуди і хвороби суглобів.

На календарі вже кінець серпня, і до цього часу ставало значно прохолодніше. Намагалися готуватися до холодної зими. Сьогодні можна було зробити оберіг на удачу з колосків та поставити в будинку.

Щоб бути здоровим всю зиму, люди ходили в лазню. Успенський піст закінчився 27 серпня, тому можна ситно обідати та шумно веселитися.

Що не можна робити 29 серпня на Горіховий спас

Не можна відмовляти в милостині.

Не можна лінуватися та байдикувати.

Не можна сваритися, лаятися, бажати кому-небудь зла.

Не можна думати про погане. Погані думки повернуться до вас бумерангом.

Прикмети на 29 серпня на Горіховий спас

Якщо багато горіхів вродило, то через рік буде багато хліба.

Якщо спека в цей день, то до холодної та дощової другої половини вересня.

Якщо хороша ясна та помірна погода, то зима буде короткою.

Джерело: Телеграф

Сенсація археології: Неподалік Риму знайшли дивну схованку десятків бронзових скульптур 2000-літньої давнини у дуже гарному стані

субота, 2 грудень 2023, 2:35

Капсула часу спрацюівала відмінно протягом 2300 років, зберігши цінну колекцію етрусько-римських артефактів. В тосканському місті Сан-Кашано-дей-Баньї, близько 120 км на північний захід від Рима, археологи виявили артефакти, приховані у лікувальних гря...

Вчені заявили, що люди старіють швидше через... динозаврів

п’ятниця, 1 грудень 2023, 23:18

У тому, що люди швидко старіють та помирають через похилий вік, винні динозаври. А точніше ті нестерпні умови існування, які вони створили для далеких прапращурів людини. Про це йдеться у науковій статті в журналі BioEssays, передають Патріоти України....