Грабіжники продешевили: З музею Штазі в Берліні вкрали всі ордени Леніна і Маркса

Вкрадені ордени коштують менше, ніж розбиті злодіями вікна.

З перетвореної на музей будівлі міністерства державної безпеки НДР в Берліні грабіжники вкрали кілька орденів - радянських і східнонімецьких, - а також коштовності, які держбезпека вилучала у дисидентів, передають Патріоти України.

Злом колишньої будівлі Штазі стався всього через шість днів після пограбування дрезденської скарбниці, звідки зникли ювелірні та декоративні вироби з дорогоцінними каменями з колекції короля Августа Сильного.
Вартість викраденого в Дрездені - майже півмільярда євро, і збиток від пограбування музею Штазі не йде в порівняння з ним. Вісім орденів - зірки Героя Радянського Союзу, ордена Карла Маркса (найвища нагорода в комуністичній НДР) і Леніна, вкрадені 2 грудня, коштують менше, ніж розбиті злодіями вікна, заявив Бі-бі-сі директор музею Штазі Йорг Дрізельманн.
Кілька орденів навіть не були справжніми - це дублікати. Також з музею пропала пара сережок, кільце з діамантом і золотий годинник, які виставлялися в музеї. Вироби з цінними металами держбезпека НДР конфіскувала у дисидентів. Іноді Штазі продавала ці коштовності на Захід за тверду валюту. Те, що залишалося в сейфах держбезпеки, після краху комунізму було повернуто власникам. Незатребувані прикраси були виставлені в експозиції.

Маленька радість: Через два дні після пожежі в одеському коледжі знайшли живу кішку Соню (фото)

субота, 7 грудень 2019, 0:20

Інстинкт допоміг пухнастій тваринці знайти найбезпечніше місце в палаючій будівлі. "При пожежі в Одесі, на Пушкінській вижила триколірна кішка Соня, яка була "приписана" до Інституту біології Чорного моря НАНУ: вона сховалася в коридорі Інституту на п'...

Резонанс тижня. Їй було лише 17: З'явилося фото студентки, яка загинула в результаті страшної пожежі в Одесі

субота, 7 грудень 2019, 0:10

В інтернеті оприлюднили фотографію 17-річної студентки Ксенії Бабенко, яка загинула в результаті страшної пожежі в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. Відповідний знімок в Facebook розмістив Андрій Білий, передають Патр...