Грабунок триває: Окупанти на Луганщині збираються передати житло українців силовикам і мігрантам

На тимчасово окупованій частині Луганської області представники угруповання "ЛНР" збирається "узаконити" передачу житлових приміщень з ознаками "безхазяйного майна" російським силовикам, службовцям країни-агресора, та мігрантам з Центральної Азії, передають Патріоти України з посиланням на Центр національного спротиву (ЦНС).

Зазначається, що псевдоорган "народна рада" "ЛНРівців" цього тижня розглядала проект внесення змін до фейкового "законодавства", за яким окупаційні "адміністрації" будуть надавати в користування житло, які загарбники визнали "безгосподарними", в першу чергу службовцям відомств "силового блоку", працівникам "соціальної сфери", та громадянам, які втратили житло та стоять на обліку.

"Окупанти практикують примусове виселення з населених пунктів що наближені до лінії фронти задля використання цивільних будівель для розміщення військових", - пише ЦНС. Так, йдеться в публікації, окупаційні "адміністрації" виділяють подібне житло і для цивільних службовців, яких завозять для роботи в окупаційних "органах" з Росії.

"А також такі квартири й будинки за низькими цінами продаються росіянам, що мають намір заселитись на ТОТ України. Кремль постійно стимулює таке переселення, оскільки бажає повністю русифікувати захоплені території", - передає Центр.

В публікації ЦНС також вказується, що окупанти збираються дозволити, попри технічні особливості приміщень та можливе відхилення від встановлених норм, заселяти в житло більше людей, ніж передбачено вимогами по площі для однієї людини.

"Такі допуски внесені для створення можливостей заселення найменш вибагливих мешканців Росії та мігрантів з Центральної Азії", - передають в Центрі.

Також представники окупаційної "адміністрації" вимагають переоформлювати документи на право власності відповідно до законів РФ, змушуючи власників брати паспорта країни-агресора. "Такі вимоги окупантів змушують українських громадян ризикувати власним життям, повертаючись на ТОТ задля збереження свого майна", - зауважують в ЦНС.

У Центрі наполегливо рекомендують громадянам України, що проживали на окупованих територіях, зберігати оригінали документів чи їх завірені копії, або ж відскановані/сфотографовані цифрові копії у "хмарних сховищах" (Google Drive, Proton Drive та ін.). "Це дозволить підтвердити ваше право власності на нерухоме та рухоме майно, земельні ділянки тощо", - пояснюють в ЦНС.

Хочуть накивати п'ятами? На Керченському мосту утворилися багатокілометрові затори - майже 2 тис. авто чекають виїзду

субота, 27 червень 2026, 23:30

На Керченському мосту, який з'єднує тимчасово окупований Крим із територією Росії, утворилися великі черги. За даними російського офіційного чату мосту, на виїзд із півострова очікують майже дві тисячі автомобілів, передають Патріоти України. З боку Ке...

Удар по кишені! Українцям перерахують тарифи на воду: Ось скільки коштуватиме кубометр через кілька днів

субота, 27 червень 2026, 23:03

В Україні з 1 липня збільшать тарифи на воду в цілій низці населених пунктів. При тому в деяких містах поорожчання складатиме більше 200%, передають Патріоти України. Про це йдеться в публікації OBOZ.UA. більшість підприємств планує підвищувати тарифи ...