Графіки відключення електроенергії в Україні: За яких умов їх почнуть застосовувати та що потрібно знати

В Україні затвердили графіки вимкнення електроенергії. Однак застосовувати їх будуть лише у тому випадку, якщо РФ почне обстрілювати об'єкти критичної інфраструктури, передають Патріоти України.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Графіки розробляють щорічно вже впродовж десятирічь, розповів радник прем’єр-міністра України, член Наглядової ради "Укренерго" Юрій Бойко під час експертного обговорення, організованого Центром економічного відновлення. Під час підготовки до опалювального сезону необхідно провести ремонти, зробити запас газу, вугілля, прорахувати енергетичний баланс. А ще розробити графіки відключення на випадок надзвичайної ситуації. Раніше такі графіки створювали обленерго та затверджувала обласна держадміністрація, а зараз – оператори системи розподілу та військові адміністрації.

"Сам факт наявності графіків відключення не говорить про те, що їх планують застосовувати. Але цей інструмент має бути в пакеті, яким може скористатись диспетчер", – пояснює Бойко. Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, вважає, що розроблені графіки – гарна новина. Мовляв, вони пройшли випробовування, протестовані. Графіки допоможуть у випадках обстрілів мінімізувати наслідки, збалансувати систему.

"Графіки розроблено, пропрацьовано на місцевості. Вони розраховані зокрема на атаки. Зрозуміло диспетчерам, як треба діяти, коли атаками буде завдано тієї чи іншої шкоди. На мою думку, ця частина підготовки зроблена якісно", – впевнений Харченко.

Олена Павленко, президентка DiXi Group, зазначає: інформація про введення графіків дійсно є фейковою, проте навіть якби графіки вже запровадили, українці не мають впадати в паніку. До відключень треба бути готовим і вони цілком можливі. "Графіки відключення – те, що може трапитись. Чим краще кожен підготується, тим краще пройде зима", – пояснила вона.

Бережіть голови! Землю накриє чергова потужна магнітна буря

понеділок, 20 травень 2024, 17:30

Прогноз сонячної та геомагнітної активності на 20-22 травня 2024 року опублікував Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США. Геомагнітні бурі класифікуються за рівнем потужності — К-індексу —...

У Мінстратегпром розширили можливості бронювання працівників ОПК

понеділок, 20 травень 2024, 17:20

У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України внесли зміни до критеріїв для визначення підприємств такими, що мають важливе значення для національної економіки. Відповідність цим критеріям стає підставою для подальшого бронювання в...