Грошей немає: На окупованому Донбасі люди підняли бунт: з Росії вже надіслали свого "гінця"

Окупанти довели важку промисловість Донбасу до повного занепаду, людям місяцями не платять гроші, спалахують бунти. Про це розповідає "Радіо Свобода".

Зокрема на акції протесту вийшли працівники Алчевського металургійного комбінату, яким не платять зарплати вже майже півроку.

"Людям нема за що жити, нема за що лікуватися, з тим же "ковідом", якщо хтось потрапляє в лікарню, там величезні суми, і у людей просто немає грошей. Працівники комбінату - в розпачі, вони не знають, як харчуватися, як одягати дітей", - розповів один з учасників акції.

При цьому, іншої роботи в місті немає, а комунальні послуги дорожчають. Людям за несплату відрізають світло, воду, газ.

Подібна ситуація і в Єнакієво - Єнакіївський металургійний завод, раніше був містоутворюючим підприємством, а зараз прийшов до повного занепаду. Виробництво майже зупинилося, а співробітники вже багато місяців не отримували зарплат.

Аналогічна ситуація і в місті-супутнику Донецька - Макіївці. Макіївський металургійний завод - одне з найбільших підприємств чорної металургії в Україні, але зараз більша частина цехів закрита, на заводі майже не залишилося роботи.

Як розповів журналіст із Донецька Денис Казанський, на деяких підприємствах "Внешторгсервісу" не закриті борги по зарплаті за грудень, на деяких почали виплачувати за січень і повністю не виплатили. Людям нема на що жити.

"Внешторгсервіс" - компанія, яку пов'язують із олігархом-втікачем Сергієм Курченком, зареєстрована в Південній Осетії. У 2017-му під її управління перейшли більшість підприємств під контролем угруповань "ЛДНР".

Як заявили 11 червня ватажки угруповань "ЛДНР", у "Внешторгсервісу" підприємства забирають. Їхні проблеми взявся вирішувати підприємець Євген Юрченко - колишній заступник губернатора Воронезької області, в минулому гендиректор корпорації "Связьинвест", президент керуючої компанії "Фінансові активи", член ради директорів Об'єднаної авіабудівної корпорації.

Окупаційні ЗМІ представляють його як російського підприємця з луганським корінням. І стверджують, що гроші нібито вже надійшли і скоро почнуться виплати. Однак Денис Казанський не виключає, що створять нову юрособу і про борги забудуть.

"Треба розуміти, що Курченко, Юрченко - це все підставні особи. Ми розуміємо, що насправді все контролюється російськими силовиками, кураторами. Всі ці кандидатури Курченка-Юрченка, вони узгоджуються безпосередньо в Кремлі Назаровим з Козаком", - говорить він.

Денис Казанський додав, що існує схема з розграбування Донбасу, з цих підприємств витісняють ресурс, який там залишився, а робочих експлуатують як безправну робочу силу.

Масові відключення світла вплинуть на платіжки українців уже в липні: Ось чого чекати

вівторок, 16 липень 2024, 17:47

Попри підвищення тарифів на електроенергію в липні, суми в платіжках можуть залишитися на рівні до підвищення через відключення світла. Споживачі залишаються без електрики в середньому 12 годин на добу, що зменшує обсяги споживання. Таким чином, вимуше...

Сюрприз з того світу: Оновити дані у ТЦК завітав ... померлий чоловік (відео)

вівторок, 16 липень 2024, 17:43

Авторизувавшись у "Резерв+" українець дізнався, що офіційно давно мертвий... В Україні прийшов оновити дані у ТЦК чоловік, якого виключили з обліку як померлого. Деталями 16 липня поділились в ефірі "Київ24", зазначають Патріоти України. Під столичним ...