
Після виходу зі слідчого ізолятора керівник управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Василь Петрик, який днями повідомив, що його звинуватили в розтраті бюджетних коштів, розповів про попередні погрози, зазначають Патріоти України.
За рішенням суду, Василя Петрика помістили в СІЗО з правом внесення застави – 567 тис. грн. Гроші на заставу збирали всім містом, адже для його сім’ї більше як пів мільйона гривень – недосяжна сума. Про це йдеться в сюжеті журналістів програми "Вечір з Миколою Княжицьким".
На територію Миколаївської фортеці у Львівській області давно кинули оком бізнесмени, навіть земля довкола пам'ятки вже у приватній власності. Старовинні фортифікації є перепоною для видобутку тут піску, а ділки натомість хочуть перетворити унікальне місце на кар’єр. Саме Василь Петрик захищає культурну спадщину й домігся того, аби ці споруди почали вносити до відповідного державного реєстру. Тим самим він перейшов дорогу бізнесменам.
"Моє ув’язнення потрібне тим особам, які намагаються мене усунути від моєї професійної діяльності як пам'яткоохоронця. Зокрема через те, що я захищаю пам’ятки, котрі належать до комплексу фортифікаційних споруд фортеці міста Миколаєва", − розповів Петрик.
Пам'яткоохоронець додає, що його попереджали не займатися такою діяльністю: "Питали, чи можу я піти на компроміси в питанні обмеження територій пам’яток, а також заявили, що мають на мене велике досьє і, в разі чого, в мене будуть проблеми".
У столичних паркових зонах та рекреаційних локаціях посилили заходи безпеки. Правопорядок тут забезпечують інспектори кавалерійської роти, які патрулюють території верхи поряд з більш модерними велопатрулями. Однак вершник зможе швидко маневрувати в ха...
Вакцинація проти вірусу папіломи людини (ВПЛ), проведена у ранньому підлітковому віці, практично зводить до нуля ризик смерті від раку шийки матки у молодому віці. Про це свідчить масштабне британське дослідження, опубліковане в журналі The Lancet і пр...