Після виходу зі слідчого ізолятора керівник управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Василь Петрик, який днями повідомив, що його звинуватили в розтраті бюджетних коштів, розповів про попередні погрози, зазначають Патріоти України.
За рішенням суду, Василя Петрика помістили в СІЗО з правом внесення застави – 567 тис. грн. Гроші на заставу збирали всім містом, адже для його сім’ї більше як пів мільйона гривень – недосяжна сума. Про це йдеться в сюжеті журналістів програми "Вечір з Миколою Княжицьким".
На територію Миколаївської фортеці у Львівській області давно кинули оком бізнесмени, навіть земля довкола пам'ятки вже у приватній власності. Старовинні фортифікації є перепоною для видобутку тут піску, а ділки натомість хочуть перетворити унікальне місце на кар’єр. Саме Василь Петрик захищає культурну спадщину й домігся того, аби ці споруди почали вносити до відповідного державного реєстру. Тим самим він перейшов дорогу бізнесменам.
"Моє ув’язнення потрібне тим особам, які намагаються мене усунути від моєї професійної діяльності як пам'яткоохоронця. Зокрема через те, що я захищаю пам’ятки, котрі належать до комплексу фортифікаційних споруд фортеці міста Миколаєва", − розповів Петрик.
Пам'яткоохоронець додає, що його попереджали не займатися такою діяльністю: "Питали, чи можу я піти на компроміси в питанні обмеження територій пам’яток, а також заявили, що мають на мене велике досьє і, в разі чого, в мене будуть проблеми".
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...
Жителям прикордонних районів Білгородської області роздали понад 9 тис. вогнегасників для того, щоб вони гасили пожежі після обстрілів. Про це повідомив голова регіону В'ячеслав Гладков, передають Патріоти України. «Може, хтось подумає, що інформація н...