Гроші не пахнуть? Книгарня "Є" заявила про нерентабельність торгівлі українськими книжками в порівнянні з російськими

Видавництво заявило, що не може нічого вдіяти з новими реаліями, і буде під них підлашовуватись.

Користувачі запитали книгарню "Є", чому було видалено допис про засудження співпраці з РФ та з'явилась реклама російських видавництв на сайті. Скандал розгорівся 14 вересня після допису, в якому книгарня "Є" написала про відсутність держпідтримки та більшу рентабельність російських книг в Україні, передають Патріоти України.

На офіційній сторінці видання з'явився допис, де "Є" написала, що відсутність держ політики та падіння продажів через коронакризу призведуть до подальшого стискання ринку україномовної книги. "Нескладно передбачити, що в цих умовах сегмент україномовної книги поступово стискатиметься, українські видавці будуть менше видавати, а читачі будуть купувати ще більше російською - всупереч власному бажанню", - йдеться в дописі.

У "Є" відзначили необхідність держпідтримки української книги, і разом з тим відзначили більшу маржу в російськомовних книжок, а також - підтримку російського бізнесу з боку РФ у просуванні книжок в Україні.

Водночас, видавництво написало, що не може нічого вдіяти з новими реаліями, і буде під них підлашовуватись. На допис швидко відреагували. Так відеоблогер українського YouTube-каналу "Твоя Підпільна Гуманітарка" Остап Українець резюмував: "Якщо скоротити все, що сказала Книгарня "Є", то з'ясується, що гроші не пахнуть, Росія підтримує свої книжки на українському ринку (ну ще б не підтримувала, в нас тут інформаційна війна), а сама книгарня "Є" дуже навіть не проти підтримувати Росію".

Інший автор проєкту "Твоя Підпільна Гуманітарка", Євген Лір прямо запитав у книгарні в коментраях до допису, чому видання видалило раніший допис про засудження співпраці з російським бізнесом.

"Окреме питання, звісно, чому російські книжки взагалі потрапляють у вашу рекламу (бо я, вибачте, не вірю, що ви не маєте влади над тим, які саме з ваших книжок рекламуються в принципі), але то вже таке", - додав його колега Остап Українець.

Видання відповіло, лінком на статтю Українського тижня, де йдеться про падіння продажів українських книжок у час коронавірусу. "Показовим у цьому сенсі, зокрема, став нещодавній випадок, коли під час відвідин літературно-мистецького фестивалю "Toloka" в Запоріжжі президент Володимир Зеленський демонстративно віддав перевагу перекладній праці російського видавництва російською мовою, хоча аналогічну в Києві було надруковано українською. Це відбулося в умовах, коли українські видавництва страждають через відсутність державної політики захисту від експансії російського продукту на український ринок. А за даними Книжкової палати України за перше півріччя 2020-го в Україні видано книжкової продукції лише 13,9% за накладами і 35,7% за назвами від тих обсягів, які було видано за аналогічний період торік", - йдеться у статті.

Водночас СММник видання заявив, що рекламу російського продукту на їхньому сайті роблять гугл-алгоритми. Зазначимо, користувачі стали на бік Остапа Українця та Євгена Ліра у суперечці. У коментарях відмітились журналісти Отар Довженко та Олександр Рудоманов, активіст Сергій Стерненко, політичний експерт Андрій Смолій та багато інших.

Чи загрожує депортація з ЄС українським чоловікам - відповідь адвоката

п’ятниця, 26 квітень 2024, 16:59

У деяких країнах ЄС заявили, що сприятимуть поверненню чоловіків призовного віку в Україну. Це сталося після того, як Україна призупинила надання консульських послуг чоловікам від 18 до 60 років. В українському МЗС це рішення назвали питанням справедли...

"Обмежено придатних не буде: Українців ділитимуть на чотири категорії за станом здоровʼя

п’ятниця, 26 квітень 2024, 16:47

В Україні більше не буде людей зі статусом "обмежено придатний". Українців за станом здоров'я ділитимуть на чотири категорії, передають Патріоти України з посиланням на директорку департаменту охорони здоров'я Міністерства оборони Оксану Сухорукову в...