Православна церква 7 лютого відзначає День святителя Григорія Богослова, який вважається одним з праотців християнства. У народі це свято ще відоме як Григор'їв день або Григорій Зимовказівник. Саме за цим днем намагалися вгадати, якою буде погода весь рік, передають Патріоти України.
Великий християнський святий, візантійський богослов і ритор, один з отців церкви, Константинопольський патріарх Григорій Богослов жив у 3-му столітті нашої ери. З ранніх років Григорій був відданий матір'ю на служіння Богу. Богословом його прозвали за чудові богословські праці, які він залишив після себе.
Багато фраз з проповідей святого Григорія взяті для святкових піснеспівів. Григорій Богослов був близьким другом і сподвижником святителя Василя Великого. До богословської і літературної спадщини Григорія входять 507 віршів, 245 листів (послань) і 45 бесід (Слів).
В Григоріїв день потрібно робити добрі справи і дякувати інших за зроблене добро. Про свою благодійність нікому не варто розповідати.
На Григорія Богослова треба бути обережним зі словами – вважається, що все сказане цього дня збувається.7 лютого в День святого Григорія є хороша прикмета дарувати жінці квіти – кажуть, це на щастя.
На Григорія Зимовказівника намагалися вгадати погоду на весь рік. Так, яка погода до обіду в Григоріїв день, такий буде і грудень наступної зими. А по погоді після обіду судили про наступний лютий.
Спів синиць у Григор'їв день – до сильних морозів Якщо в день Григорія випадав сніг – вважалося, що чергова зима прийде нескоро. Сильний снігопад віщував ранню осінь. Синиці весело щебечуть на дворі 7 лютого – варто чекати сильних морозів.
Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...
В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...