Коронавірус COVID-2019, спалах якого виник у Китаї, не такий небезпечний, як кір або грип, що є в Україні. Про це розповів дитячий імунолог Степан Бегларян, передають Патріоти України
За його словами, не можна говорити, що від осіб, які повернулися з Китаю, вся Україна заразиться коронавірусом, оскільки там їх тримали в карантинній зоні й обстежили медики. Ба більше, на борт пустили тільки тих, хто не мав ознак захворювання.
"Сподіваюся, що люди не зможуть вийти з місця обсервації. Їхнього перебування там протягом відведеного періоду часу цілком достатньо. Повністю виключати варіант, що збудник якось проникне в Україну, теж не можна. Теоретично, у нас, як і в будь-якій країні світу, все може трапитися. Хоча з огляду на те, що потік туристів з азійського регіону у нас менший, то ймовірність зараження наших громадян нижча, ніж, наприклад, у Великій Британії", – зазначив Бегларян.
Він підкреслив, що в грипу вищий відсоток летальних випадків, ніж у коронавірусу. Втім, симптоми цих двох захворювань схожі, тому профілактика COVID-2019 така ж, як і в ситуації з грипом.
"Хворому потрібно уникати контакту з іншими людьми – якщо, звісно, він думає не тільки про себе. Серед симптомів висока температура, кашель і в деяких випадках (у разі ускладнень) пневмонія. Поширюється збудник повітряно-краплинним шляхом. Якщо в якомусь приміщенні є вентиляція, яка витягує повітря на вулицю, це непогано – там вірус довго не проживе. Провітрювання приміщення зменшує ймовірність інфікування. Ризик заразитися на вулиці низький", – сказав він.
Він підкреслив, що для України зараз небезпечнішим є грип. "У групі ризику люди, що старші за 65 років, і діти, молодші за п'ять років, пацієнти з хронічними захворюваннями. Грип має вищий відсоток летальних результатів. Водночас всі бояться коронавірусу, тому що про нього розповідають ЗМІ", – резюмував Бегларян.
Зазначимо, що спалах коронавірусу COVID-2019 в Китаї станом на 19 лютого забрав життя понад 2000 осіб, заражених – більш ніж 75 000. Передбачається, що пік епідемії випаде на кінець лютого.
В Україні під час перевірок (інвентаризації) пенсійних справ можуть знизити розмір виплат. Наприклад, Пенсійний фонд може встановити, що частина зарплати або стажу для обчислення пенсії була врахована безпідставно. Про це пише видання "На пенсії", пер...
В Україні військовозобов’язані можуть оскаржити рішення військово-лікарської комісії про придатність до служби, якщо є невідповідність даних із попередніх медичних документів із актуальним обстеженням. Причинами для оскарження можуть бути формальні пом...