І зараз можна побачити по Україні: Чому за часів СРСР у багатоповерхівках фарбували сходинки по краях і стіни наполовину

У радянські часи було багато чого такого, що важко зрозуміти сучасній людині. Наприклад, дивовижне "дизайнерське рішення", фарбувати сходи по краях.

За радянських часів загадок в утриманні житлофонду було багато. Ось і на питання, чому в СРСР фарбували сходинки тільки по краях, також, як і стіни - тільки наполовину, точної відповіді немає, але більш менш правдоподібних версій кілька.

Давайте спочатку розберемося, навіщо сходинки фарбують з боків. Вважається, що це робиться, щоб допомогти зорієнтуватися людям зі слабким зором. Також є версія, що це робиться для приховування ляпів, а саме кривизни стін в місцях стиків зі сходами. Також це могли робити для маскування плям на підлозі, які залишалися після фарбування стін і перил. Дійсно, не відтирати ж їх. А ще фарбовані краї полегшували прибирання, адже сміття не забивалося в щілини, а ковзало по покритому фарбою кутку і його легше було змітати в совок.

Крім того, є взагалі смішна версія - фарбовані краї сходів імітували килимову доріжку, яка була мало не фетишем серед радянських людей.

Чому в СРСР фарбували стіни на половину

Це "дизайнерське рішення", яке успадкувала і сучасна Україна, теж точного пояснення не має, хоча багатьох цікавить чому стіни в під'їздах фарбують в два кольори.

По-перше, вважається, що темна нижня частина стіни і світла верхня візуально розширюють простір. Також в тому, чому стіни фарбують наполовину, є і частка раціоналізму. Справа в тому, що до пофарбованих внизу стін менше береться бруд, а навіть якщо і взялася, то його майже не видно на темному тлі.

По-друге, такий прийом використовували для економії грошей, ну і, щоб фарби вистачило на довше. Адже світла, верхня частина стін, переважно, була побілкою як стеля і нижня частина стіни до фарбування. То є фінальна обробка інтер'єру робилась в два етапи: спочатку все білилося, потім нижній ярус фарбувався. То є будівельники не витрачали зайвий час та фарбу на обробку стін по всій висоті.

Чому в СРСР все фарбували зеленим - справа в практичності

В ті часи зелений колір був дуже популярний у управдомів не спроста. Справа в тому, що зелена фарба добре маскувала бруд і цвіль, а також приховувала тріщини та інші дефекти на стінах.

Крім того, за часів СРСР фарби саме зеленого кольору скрізь було в надлишку. Вона завжди була одного відтінку, що, погодьтеся, дуже зручно. Не було ризику, що, купивши зелену фарбу через два-три роки після ремонту, вона виявиться зовсім іншого відтінку.

"Гриневич, Шкарлет та Лісовий - немовлята у порівнянні з ним!": Викладача КНУ Шевченка звинувачують у плагіаті

п’ятниця, 1 грудень 2023, 20:27

Доцента кафедри української філософії та культури Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидата філософських наук Василя Семикраса звинувачують у плагіаті, зокрема з російських джерел, інформують Патріоти України. Велику кількі...

Два роки тому була повністю російськомовна: Акторка з серіалу "Свати" перейшла на українську. І з нею – вся родина

п’ятниця, 1 грудень 2023, 19:10

Акторка Соня Стеценко, яка кілька сезонів поспіль грала онучку Женю в серіалі "Свати", все своє життя розмовляла російською мовою, але два роки тому перейшла на українську. . Про це Софія розповіла в інтерв’ю OBOZ.UA. Артистка почала зніматися в кіно ...