В 2016 році Олександру Мусієнку пред'явили звинувачення, а затримати його вдалося лише через два роки, в Південній Кореї.

Суд Західного округу штату Північна Кароліна (США) засудив громадянина України до семи років і трьох місяців тюремного ув'язнення, а також штрафу в 98,8 тисячі доларів за шахрайство і відмивання грошових коштів. Про це йдеться в повідомленні Міністерства юстиції США, передають Патріоти України.
Мова йде про 38-річного уродженця Одеси Олександра Сергійовича Мусієнка, відомого в певних колах під псевдонімами Роберт Дейвіс і Ply. Американські правоохоронці звернули на нього увагу кілька років тому і тривалий час відстежували за підозрою, зокрема, в кіберзлочинах, шахрайстві, відмиванні і виведенні за кордон значних сум.
Справою зайнялося ФБР, і в 2016 році Мусієнку пред'явили звинувачення, а затримати його вдалося лише через два роки, в Південній Кореї. Звідти в травні 2019 року його екстрадували в США.
В ході розслідування з'ясувалося, що Олександр Мусієнко співпрацював з комп'ютерними хакерами зі Східної Європи, які викрали понад 3 мільйони доларів з банківських рахунків громадян США і відмивали вкрадені кошти за кордоном. Зазначається, що заповзятливий одесит «особисто брав участь у вербуванні, а також контролі і управлінні мережею "фінансових асистентів" - осіб, що мали рахунки в США та потім переводили їх за кордон».
Їм пояснювали, що треба працювати фінансовими помічниками, які повинні законним чином допомагати клієнтам переказувати кошти за кордон. За це їм було обіцяно винагороду - близько 5 відсотків суми кожного переказу. Вони в певний час перераховували викрадені гроші на свої банківські рахунки і відразу переводили їх на сторонні рахунки, зареєстровані за межами США. За даними американських правоохоронців, ця злочинна схема працювала з 2009-го по 2012 рік.
Так, у вересні 2011 року подільники Мусієнка зламали онлайн-акаунти компанії з Північної Кароліни і перевели в цілому 296,3 тисячі доларів на два банківських рахунки, контрольовані «асистентами». Українець доручив їм перевести гроші на кілька рахунків у європейських банках, однак банк потерпілої компанії виявив шахрайство і зняв з одного з «підрядників» вкрадені кошти на 197,5 тисячі доларів, перш ніж вони були переведені за кордон.
Однак і в подальшому Мусієнко вступав у змову з зарубіжними кіберзлочинцями, які зламували банківські рахунки, що належали великій кількості приватних осіб і компаній в Сполучених Штатах. У квітні 2019 року агенти ФБР виявили в ноутбуці Мусієнка файли, що містять близько 120 тисяч номерів платіжних карт і паролів, а також пов'язану з ними ідентифікаційну інформацію про людей.
Тимчасова зупинка роботи сервісів кількох банків, "Нової пошти", Дії тощо вранці 26 квітня пов'язана з аварійним відключенням електроенергії в українському датацентрі De Nova. Жодної хакерської роботи не було, під час заміни елементів безперебійного жи...
Деякі овочі, які ми звикли вважати корисними, можуть мати несподіваний негативний вплив на організм. Дієтологи звернули увагу на баклажан - овоч, який, за певних умов, може негативно впливати на здоров'я та зовнішній вигляд людини. Чому саме цей овоч з...