Трагічні фотографії з наслідками російського масованого комбінованого удару по Києву в ніч на 24 квітня викликали обурення у колишньої народної обраниці Ірини Подоляк та української режисерки Ірини Цілик, передають Патріоти України.
Колишня нардепка Ірина Подоляк на Facebook написала: "Я б не хотіла, щоб, коли у мене прилетить, моє голе скривавлене понівечене, а, можливо, мертве уже тіло гуляло на фотографіях у соцмережах. Навіть, якщо ці фото зробить оскароносець. І я розумію, що Євгенові Малолєтці на це пофіг. І я розумію, що називати прізвища нам не комфортно, але мені вже теж байдуже, бо це так само безнадійно і без жодного співчуття, як з Трампом і Путіним, бо не вперше…".
Вона відреагувала на допис зі світлинами, які на своїй сторінці у Facebook опублікував український фотокореспондент Євген Малолєтка. На знімках зафіксовано наслідки російської атаки — зруйновані об’єкти, постраждалі та загиблі. Фото були оприлюднені без обробки та без розмиття облич.
Світлини фотокореспондента також прокоментувала українська режисерка Ірина Цілик: "Я побачила щойно інший пост, а хотіла написати те саме слово в слово. Сплю майже зовсім роздягнена, не можу спати в одязі, плювати на все. Так от, якщо прилетить в мій дім, і моє голе закривавлене тіло діставатимуть з-під завалів, я б не хотіла, щоб мене в цю мить фотографував Малолєтка чи будь-хто інший із зіркових фотографів. Я розумію, що вони не почують ці мої слова. І я не можу заборонити їм нічого. Але є якісь дуже тонкі речі... Щось про повагу до людської гідності, приватності тощо".
Вказує, що часом межі прийняття таких рішень дуже розмиті: "Зняти? Не зняти? Показати іншим? Чи ні? Хто вирішує, які з кадрів, де можна впізнати конкретну людину у момент її найбільшої вразливості, годяться для публічності, а які "це вже занадто"? Але мало ж би хоч щось підказувати серце, ні? Це чийсь син або донька. Батько або мати. Колега з роботи. І так далі. Ви б хотіли, щоб вашу близьку людину, яка не могла сказати фотографу "ні" під час зйомки, показали всьому світу саме в ТАКОМУ вигляді?".
Наостанок вона зазначила, що у крайньому разі завжди можна хоча б розмити обличчя.
Додатково зауважимо, що Євген Малолєтка отримав широку популярність фоторепортажем про блокаду Маріуполя під час вторгнення Росії в Україну в березні 2022 року, лауреат 2022 року міжнародної журналістської премії імені Джеймса Найта (Knight International Journalism Awards) від Міжнародного центру журналістів (ICFJ), лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2024).
У сім'ї захисника «Шахтаря» та збірної Грузії Георгія Гочолейшвілі, який перейшов до донецького клубу восени 2022 року з «Сабуртало» за 1 млн євро, невимовна радість. Син футболіста та його дружини Ани — Сандро, який народився у березні минулого року, ...
Завдяки аномальному потеплінню, Україна сьогодні стане найспекотнішою країною Європи, де дощі пройдуть лише у кількох областях, проте невдовзі синоптична ситуація зміниться, передають Патріоти України. За прогнозом синоптиків Укргідрометцентру, погода ...