"Я виходив разом з людьми": Новопризначений начальник Генштабу Хомчак розповів про трагічні бої за Іловайськ

Новопризначений начальник Генерального штабу Збройних сил України Руслан Хомчак розповів, про що шкодує після проведення операції в Іловайську, під час якої загинуло багато українських бійців.

“Я шкодую про одне: що при виході з Іловайську загинуло стільки людей. У мене теж була можливість загинути, тому, щоб про мене “чорне” не говорили, я виходив разом з тими людьми, з тими бійцями добровольчих батальйонів і я залишився живий. І якщо Бог зберіг мені життя, то я повинен покласти своє життя для того, щоб змінити в армії все, що можна, для того, щоб люди не гинули”, – сказав він журналістам.

Після цих слів Хомчак запропонував повернутися до питання про Іловайськ після того, як завершиться розслідування Генеральної прокуратури.

“Ви повинні розуміти, що справа секретна. Я людина, яка допущена до військової таємниці. І я не можу розголошувати … я б хотів би розповісти. Я все розповів парламентській слідчій комісії, Генпрокуратурі. Як все розсекретиться, я розповім усім”, – зазначив він.

На питання, яка його позиція щодо розслідування бою в Іловайську, Хомчак відповів, що потрібно «довести справу до кінця і без упередження називати всі речі своїми іменами»

«Тому що для мене не закінчиться той бій, поки не буде відома доля кожного бійця, який там зник або загинув. Він не закінчиться для мене, але мені з цим жити. Але я знаю, що мені не соромно нікому дивитися в очі – ні батькам загиблих, ні тим, хто зі мною вийшов, ні тим, хто був поранений. Нікого не було зраджено і я був до останнього разом з ними. Хоча я там не повинен був би бути по всім військовим канонами», – сказав начальник Генштабу.

Нагадаємо, генерал-лейтенант Руслан Хомчак командував операцією в Іловайську. ТСК Верховної Ради встановила, що наказ про вихід українських військових з Іловайська дав саме він.

"Разграблению подвергся не только гипермаркет. Вооруженные люди, как саранча, стали опустошать в районе ДАП автосалоны: Mitsubishi, Peugeot и Porsche": Як починалася війна на Донбасі (фото)

понеділок, 24 червень 2019, 17:14

"Генерал-майор Юрий Седнев, руководивший горуправлением милиции Донецка с сентября 2011-го по сентябрь 2013 года, был вновь назначен на эту должность 16 мая 2014-го - за десять дней до начала боевых действий в Донецком аэропорту (ДАП)", - пише у своєму...

"Офицеры, россияне": У Харкові розгорівся гучний скандал через пропаг*донську пісню Газманова на випускному нацгвардійців (відео)

понеділок, 24 червень 2019, 16:59

У Харкові випускники Академії Національної гвардії станцювали зі своїми близькими під пропагандистську пісню російського співака Олега Газманова "Офіцери".Відео, яке це підтверджує, з'явилося в Instagram дружини одного з випускників, повідомляють Патрі...