"Я виходив разом з людьми": Новопризначений начальник Генштабу Хомчак розповів про трагічні бої за Іловайськ

Новопризначений начальник Генерального штабу Збройних сил України Руслан Хомчак розповів, про що шкодує після проведення операції в Іловайську, під час якої загинуло багато українських бійців.

“Я шкодую про одне: що при виході з Іловайську загинуло стільки людей. У мене теж була можливість загинути, тому, щоб про мене “чорне” не говорили, я виходив разом з тими людьми, з тими бійцями добровольчих батальйонів і я залишився живий. І якщо Бог зберіг мені життя, то я повинен покласти своє життя для того, щоб змінити в армії все, що можна, для того, щоб люди не гинули”, – сказав він журналістам.

Після цих слів Хомчак запропонував повернутися до питання про Іловайськ після того, як завершиться розслідування Генеральної прокуратури.

“Ви повинні розуміти, що справа секретна. Я людина, яка допущена до військової таємниці. І я не можу розголошувати … я б хотів би розповісти. Я все розповів парламентській слідчій комісії, Генпрокуратурі. Як все розсекретиться, я розповім усім”, – зазначив він.

На питання, яка його позиція щодо розслідування бою в Іловайську, Хомчак відповів, що потрібно «довести справу до кінця і без упередження називати всі речі своїми іменами»

«Тому що для мене не закінчиться той бій, поки не буде відома доля кожного бійця, який там зник або загинув. Він не закінчиться для мене, але мені з цим жити. Але я знаю, що мені не соромно нікому дивитися в очі – ні батькам загиблих, ні тим, хто зі мною вийшов, ні тим, хто був поранений. Нікого не було зраджено і я був до останнього разом з ними. Хоча я там не повинен був би бути по всім військовим канонами», – сказав начальник Генштабу.

Нагадаємо, генерал-лейтенант Руслан Хомчак командував операцією в Іловайську. ТСК Верховної Ради встановила, що наказ про вихід українських військових з Іловайська дав саме він.

Хіти тижня. "Я вбив твою доньку": Спливли страшні подробиці трагедії з українкою у Польщі (фото)

п’ятниця, 20 вересень 2019, 4:00

Вбивцею українки Христини В. у польському місті Гожув виявився місцевий житель Павло Рожанський. У неї ніколи не було жодних стосунків із вбивцею, але він майже рік переслідував її і погрожував. Дівчина скаржилася на нього і просила захисту, але ніхто ...

Хіти тижня. Неймовірні історії війни: "Ожив" у морзі і попросив закурити

п’ятниця, 20 вересень 2019, 1:00

Оператора-навідника БМП із позивним «Льова» зарахували до загиблих, а він… заговорив. Неймовірну історію розповіло видання Північ, передають Патріоти України. 13 лютого 2015 року. Донецький напрямок. У морзі прифронтового шпиталю стоїть цілковита нічна...