Відомий український ресторатор Савелій Лібкін виступив на захист одеського письменника-сатирика Михайла Жванецького, якого Інститут національної пам'яті назвав «пропагандистом російської імперської політики». Свою думку щодо постаті сатирика Лібкін виклав у Facebook, передають Патріоти України.
Він нагадує: "Михайла Жванецького оголосили "ворогом народу" – посмертно. А якщо точніше, то Інститут національної пам'яті визнав письменника "пропагандистом російської імперської політики". Ще раніше, минулого року, бульвар Жванецького в Одесі був перейменований".
За словами Лібкіна, він був особисто знайомий із Жванецьким і "випив із ним чимало коньяку": "Тому хочу сказати пару слів про те, що відбувається. Не збираюся виступати у якості адвоката – Жванецькому він не потрібен. Так, писав російською, жив і в Одесі, і в Москві (хоча писав тільки в Одесі), не висловився чітко щодо анексії Криму. Якщо оцінювати Жванецького суто в політичному аспекті, то він особистість неоднозначна. А якщо оцінювати його як автора, то мільйони людей вважають його генієм нашого часу, і я, зізнаюся, один з тих, хто так вважає".
Він звернув увагу, що нині літературна спадщина часто відкидається лише через мову: "Я розумію, що владні інституції свідомо уникають літературознавчих оцінок. Все просто – якщо писав російською, то це не наш письменник. Хай він буде хоч тисячу разів генієм. Жванецький – не наш. Бабель – не наш. Ільф і Петров – не наші. І тим, хто робить такі оцінки, неважливо, що ці люди не просто народилися і жили в Одесі, вони і є Одеса, вони втілюють собою одеську культуру і ідентичність. Чи стану я ставитися по-іншому до Жванецького через те, що Інститут національної пам'яті визнав його "імперським пропагандистом"? Звісно ж, ні. Чи припинять через це читати його твори і слухати його виступи в Одесі і в інших українських містах? Сподіваюсь, що ні. Але все це, так би мовити, культурні питання".
Натомість ресторатор звертає увагу, що є також питання політичні і їх ігнорувати неможливо. "Жванецький, як і багато інших діячів культури не з власної волі став "зброєю" в інформаційній війні, яка має майже таке ж значення, що і війна на полях битв. Зараз ім'я Жванецького використовується російськими пропагандистами, щоб посіяти розбрат між одеситами зокрема і українцями в цілому. Таких тригерів дуже багато і ворог використовує їх залежно від аудиторій, на яких фокусується. Когось тригерне Жванецький, когось – хтось інший або щось інше. Не слід забувати, що наші вороги витрачають на інформаційні атаки без перебільшень мільярди доларів, адже намагаються воювати не лише на українській землі, а ще й у мізках українців", - підкреслює Савелій Лібкін.
Він закликає не піддаватися провокаціям і зберігати спокій: "Чи згодний я з тим, як наша ідеологічна інституція оцінює персону Жванецького? Ні. Чи змінилося моє ставлення до письменника через цю оцінку? Ні. Чи буду я виступати проти? Ні, принаймні не зараз. Бо не хочу, щоб мої слова були використані російською пропагандою. Впевнений, час і народна любов все розсудять. Хто вартий того, щоб його іменем називали вулиці в його рідному місті. Кого читати, а кого забути. Хто – свій, а хто – чужий. Повернемося до цих питань в мирний час. Сподіваюсь, вже скоро".
Запоріжжя росіяни обстріляли двома керованими авіабомбами. Внаслідок атаки у місті 38 поранених, 69-річна жінка загинула. Росіяни атакували густозаселений район міста. Серед потерпілих — 7 дітей. 14-річний підліток у тяжкому стані в лікарні. Про це йде...
В Одеській області до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, який відмовився отримувати повістку та ухилився від мобілізації, передають Патріоти України. Про це йдеться у вироку Роздільнянського районного суду Одеської області. . За даними суду, ж...