Як блекаути впливають на водопостачання: Експерт розповів, коли можна пити з крану після відновлення роботи водогонів

Під час вимкнення електроенергії система очищення води перестає працювати

Вимкнення, а потім увімкнення електрики спричиняють стрибки напруги в системі водопостачання. Через це вода, яка тече з крана після появи електрики, може змінювати свій колір.

Відключення електропостачання, чи то за графіком, чи то екстрене, впливає практично на всі галузі. Як воно позначається на процесі очищення води та водопостачанні, в ефірі каналу "Київ 24" розповів директор "Інституту міста" Олександр Сергієнко.

За його словами, перебої з електрикою практично не впливають на процес очищення води.

"Просто перестає працювати система. А коли електрика з'являється, то процес очищення води триває. Там кілька стадій. Зокрема, наприклад, аерація, яка сильно очищає стічні води", — зазначив він.

Басейни для очищення води

А ось що стосується водопроводу і подачі води у квартири киян, тут є певні моменти, які потрібно враховувати

"Справді, вимкнення подачі і потім увімкнення спричиняє скачки напруги в системі, через що у воді з'являється каламуть. Завжди в системі в трубах є місця, де накопичується осад. Як правило, це просто елементарне залізо, іржа. І ось коли є стрибки напруги, які спровоковані відключеннями, то ця каламуть піднімається і йде в крани. І це помітно неозброєним оком. Будь-хто, хто вмикав воду після перерви, бачить, що спочатку йдуть імпульси повітря, а потім — жовта іржава вода, але за 5-10 секунд вона стає чистою", — каже Сергієнко.

Він наголосив, що таку воду не можна пити. Необхідно дочекатися, поки потече чиста вода, і вже тоді вживати її.

У Києві якість води дуже непогана, запевняє експерт

Говорячи про якість води в столиці, Сергієнко зізнався, що і він, і його сім'я багато років п'ють воду з-під крана і ще не мали жодних проблем. Для тих же, хто побоюється пити таку воду, він нагадав, що в Києві немає проблем із купівлею бутильованої води як у магазинах, так і в замовленні її додому.

Депортації бути? Україна обговорює з Молдовою повернення чоловіків призовного віку, які втекли туди

середа, 24 липень 2024, 7:37

Україна обговорює з офіційним Кишиневом повернення додому українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни незаконно і залишаються у Молдові. Як повідомляє Newsmaker, про це у телепрограмі сказав посол України у Молдові Марко Шевченко, перед...

Закручують гайки: Ухилянти не зможуть перереєструвати авто, якщо перебувають в розшуку чи мають борги за штрафами ТЦК

середа, 24 липень 2024, 6:56

Причиною відмови у перереєстрації автомобіля може бути наявність виконавчих проваджень чи перебування у розшуку. Втім, якщо раніше для того, аби дізнатися причину відмови, треба було особисто їхати до сервісного центру МВС, то відтепер при перереєстрац...