Як часто потрібно проходити ВЛК - роз'яснення юриста з військового права

Після прийняття нового закону щодо мобілізації в Україні всі українці відповідного віку повинні оновити свої дані у Територіальних центрах комплектування. Серед іншого, в ТЦК люди повинні оновити дані щодо своєї фізичної придатності до служби – тобто, пройти військово-лікарську комісію. І відтепер це потрібно робити регулярно.

В умовах мирного часу висновок військово-лікарської комісії залишається дійсним протягом п'яти років, пояснив у подкасті OBOZ.Talk юрист з військового права, молодший лейтенант запасу Володимир Романчук. Таким чином, під час миру в країні оновлювати свої дані щодо здоров'я треба один раз у п'ять років.

"Під час воєнного стану оновлювати дані щодо рівня придатності до військової служби, якщо людина не перебуває в Збройних Силах і не є чинним військовослужбовцем, потрібно раз на рік", – підкреслив юрист.

Романчук уточнив, що військово-лікарська комісія визначає не просто придатність до служби в ЗСУ, а придатність до роботи на конкретній спеціальності.

"Для прикладу, людина може бути визнана непридатною до служби кулеметником, оскільки це інтенсивні фізичні навантаження і надзвичайно складна робота. Але при цьому вона може бути кухарем, чи, наприклад, водієм", – зазначив експерт.

Саме тому під час проходження ВЛК громадянин має право подати усі важливі на його думку документи медичного характеру, які характеризують його стан здоров'я та впливають на рівень придатності. Ці документи мають бути враховані військово-лікарською комісією.

"Наприклад, якщо ви приходите з довідкою, що у вас є реактивний панкреатит, а вам кажуть, що "долікуєш в лікарні і довідку сховай" – це є порушенням правил проходження військово-лікарської комісії. І це підстава для оскарження рішення ВЛК", – зазначив Романчук.

Українцям змалювали найгірший сценарій відключень на зиму: Ось до чого готуватись

п’ятниця, 4 жовтень 2024, 23:55

Росія не полишає надій зруйнувати українську енергосистему. Тож якщо внаслідок пошкодження підстанцій будь-якої з підконтрольних Україні атомних електростанцій взимку її буде відключено, населення матиме не більше 4 годин світла на добу. А у найгіршому...

Німеччина вводить жорсткі правила для біженців з України: Що варто знати

п’ятниця, 4 жовтень 2024, 23:40

З 1 січня 2025 року біженцям у ФРН знижуватимуть розмір допомоги (Bürgergeld) на 30% протягом трьох місяців, якщо вони відхилять розумну пропозицію щодо працевлаштування. Про це повідомляє ntv із посиланням на джерела в уряді країни, пише Deutsche Well...