Як діяти, якщо працівники ТЦК примушують пройти до військкомату або до відділку поліції - пояснення адвоката

Якщо до українців на вулиці підходять працівники ТЦК та пропонують проїхати до військкомату чи відділку поліції, у них потрібно запитувати: це затримання чи доставлення. Оскільки це два різні поняття: як за формою, так і по суті. Про це заявив адвокат Роман Сімутін, передають Патріоти України.

“Доставлення - це добровільне супроводження громадянина до ТЦК або відділку. Затримання - це процесуальна дія зі складанням протоколу, викликом адвоката, повідомленням родичів і обмежується часовими рамками - не більше, ніж на три години, стаття 263 КУпАП. Тобто після пред'явлення вимоги проїхати до ТЦК необхідно запитати - це затримання чи доставлення? Якщо працівник ТЦК повідомляє, що доставлення, тоді ви самі маєте право вирішувати - їхати чи ні”, - наголосив адвокат.

За його словами, якщо ж мова йде про затримання, тоді негайно чітко та ввічливо треба повідомити працівнику поліції про необхідність виконати та забезпечити ряд законних вимог. Нагадаємо, що працівники ТЦК не будуть затримувати військовозобов’язаних, які вчасно оновили свої військово-облікові дані до 16 липня, як це передбачає закон.

Рятувальники продовжують роботу: На ЧАЕС за 8 днів не загасили тління після удару РФ

субота, 22 лютий 2025, 17:02

У Чорнобильській зоні відчуження рятувальники продовжують ліквідацію наслідків удару Росії по саркофагу зруйнованого 4-го енергоблоку ЧАЕС 14 лютого. Ситуація в районі об'єкта контрольована. Про це повідомила Державна служба України з надзвичайних ситу...

В Одесі під час конфлікту з представником ТЦК чоловік стріляв, розпиляв сльозогінний газ, а після втік (фото)

субота, 22 лютий 2025, 16:23

22 лютого в Одесі житель області напав на представника територіального центру комплектуванні та соціальних послуг (ТЦК та СП). Про це поінформувала у Facebook поліція Одеської області, передають Патріоти України. Правоохоронці зазначили, що інцидент ст...