Як коронавірус поширюється при розмові за столом (відео)

Вчені дійшли висновку, що зволожувачі повітря в громадських місцях допомагають знизити ймовірність зараження Covid-19.

Японські вчені створили демонстраційну модель поширення коронавірусу Covid-19 при розмові за столом. Завдяки цьому стало відомо, де найбезпечніше сидіти під час зустрічі і що допоможе знизити ймовірність зараження при зустрічі з друзями. Про це повідомляє The Asahi Shimbun, передають Патріоти України.

Вчені з Центру обчислювальних наук інституту RIKEN разом з фахівцями Університету Кобе за допомогою суперкомп'ютера Fugaku - одного з найбільш продуктивних в світі - змоделювали ситуацію, коли четверо людей сидять за столом і один з них є носієм коронавірусу.

В показаній моделі четверо людей сидять за двома присунутих один до одного столами площею 60 кв. см. (стандартний розмір столиків в кафе і ресторанах, на думку дослідників). Моделювання показало, що чоловік, який сидить поруч з тим, хто говорить, отримує приблизно уп'ятеро більше аерозольних часток, ніж ті, які сидять навпроти. При цьому шанси зараження Covid-19, якщо співрозмовник є носієм вірусу, співвідносяться приблизно так само.

Найбезпечнішим місцем, як припускають вчені, є місце по діагоналі від ймовірно зараженого: туди долітає не більше чверті аерозольних часток, що виділяються мовцем.

Комп'ютерне моделювання показало, що на поширення аерозольних частинок впливає вологість в приміщенні. При рівні вологості менше 30% дальність поширення частинок зростає вдвічі в порівнянні з вологістю 60%. Це пов'язано з тим, що при підвищеній вологості частки інтенсивніше злипаються і швидше осідають.

В результаті дослідження вчені дійшли висновку, що зволожувачі повітря в громадських місцях допомагають знизити ймовірність зараження Covid-19. На думку науковців, встановлення спеціальних захисних прозорих екранів на столиках кафе і ресторанів сприятиме максимально безпечному спілкуванню їх один з одним.


Забути про дешевий вітчизняний продукт: Українським фермерам стає невигідним вирощування цукрових буряків

субота, 28 листопад 2020, 10:05

Зміна клімату в Україні на більш посушливий змушує аграріїв переглядати перелік культур для вирощування. Зачепило це і цукрову галузь. «Минулого року посіяли 16 га буряка, а зібрали порядку 1,5 тисяч тонн у фізичній вазі. Цього року 23 га, а зібрали у...

Додаємо по тисячі в день: В Україні знов добовий антирекорд захворюваності на COVID-19

субота, 28 листопад 2020, 9:10

В Україні за останню добу зафіксовано 16 294 нових випадки коронавірусної інфекції, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Це новий рекорд по захворюваності COVID-19, зазначають Патріоти України. За даними міністра, станом на 28 листопада ...