
Золоту монету "Подвійний орел" номіналом $20 на аукціоні Sotheby's в Нью-Йорку продали за $18,9 млн, повідомляють Патріоти України з посиланням на CNN.
"Подвійного орла" випустили 1933 року. Він належить до останніх золотих грошових знаків, допущених до обігу в США.
На одній стороні монети зобразили уособлення Свободи, на іншій - білоголового орлана у польоті.
Ці монети в реальному обігу ніколи не були. Майже всі монети повернули Уряду США та переплавили. Збереглась невелика частина.
1944 році держава оголосила ці монети вкраденими, якщо вони опиняться у руках приватних колекціонерів. Монета з аукціону була єдиною, яку визнали законно придбаною приватним власником після тривалого судового процесу між колекціонером і Міністерством фінансів США.
З 2002 року монетою володів американський дизайнер взуття Стюарт Вайцман. Він купив її за $7,6 млн. Ім'я нового власника монети не називають.
В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...
У селі Незнанів Львівської області розпочався процес беатифікації отця доктора Станіслав Сярок, який загинув у молодому віці під час радянських репресій, передають Патріоти України. Урочистості з нагоди початку процесу відбулися 25 червня в парафії Пре...