Як не купити банани з пестицидами та що означають наклейки на фруктах: Цікаві факти, які ви не знали

Напевно багато хто помічає маленькі кольорові наклейки на бананах. Однак, мало хто замислюється для чого вони та яку інформацію надають. Подібного типу наклейки можна побачити й на інших фруктах, передають Патріоти України.

Наклейки на бананах вказують на країну-виробника, компанію-виробника, а також інформують споживача про те, яким чином було вирощений фрукт. Найкориснішим, для споживача, напевно, буде з'ясувати, спосіб вирощування банана. Про це вказує 4- х чи 5-ти значний код на наліпці. Саме завдяки йому споживач може з'ясувати, наскільки корисний фрукт, який він купує.

  • Якщо на наклейках 4-значний код, який починається цифрами 3 або 4, то це вказує на те, що продукт був вирощений за принципом інтенсивного сільського господарства. Тобто, щоб прискорити його ріст та дозрівання застосовували натуральні та мінеральні добрива серед яких і пестициди та інша хімія.
  • Якщо продукт має 5-значний код, який починається з цифри 9, це означає, що він був вирощений традиційним способом "органічним" без застосування пестицидів і добрив.
  • Якщо на банані наліпка, на якій 5-значний код, який починається з цифри 8, це означає, що продукт з ГМО, тобто є генетично модифікованим.

Цікаві факти про банани

  • З точки зору ботаніки банани є ягодами, як, наприклад, кавуни. Однак всі давно звикли вважати їх фруктами. А бананове дерево — не дерево, а трава.
  • Існує близько тисячі видів бананів, і далеко не всі вони їстівні.
  • Банани майже в півтора раза поживніші за картоплю, а в сушених бананах у 5 разів більше калорій, ніж у сирих.
  • Банани — самий радіоактивний плід на Землі, в порівнянні з іншими культурами. Але хвилюватися не потрібно, навіть якщо їсти одні банани, все одно не можливо з'їсти їх стільки, щоб радіація нашкодила.
  • Банани зріють дуже довго — від 10 до 18 місяців в залежності від сорту. Якщо дозволяє клімат, банани дозрівають 3 рази на рік.
  • З бананів виготовляють борошно, кетчуп, а з бананової шкірки - мило.
Джерело: ТСН.ua

Супермаркети переписали ціни на важливий продукт - вартість значно зросла

вівторок, 3 жовтень 2023, 9:57

В Україні значно зросли ціни на свинину та сало в супермаркетах. Вартість деяких видів м’яса перевищила 260 грн. У свою чергу сало майже досягло позначки в 260 грн/кілограм. Про це свідчать дані моніторингу цін від порталу "Мінфін", передають Патріоти ...

Якими насправді були українські козаки: Російська пропаганда століттями створювала міфи

вівторок, 3 жовтень 2023, 9:26

Запорожці - це не шароварні поглиначі горілки і галушок. Такий образ навмисне малювала російська імперська, а потім радянська пропаганди, передають Патріоти України. ТСН розвінчав міфи про козаків. У червоних шароварах та вишиванці танцює гопак і відр...