Як не купити банани з пестицидами та що означають наклейки на фруктах: Цікаві факти, які ви не знали

Напевно багато хто помічає маленькі кольорові наклейки на бананах. Однак, мало хто замислюється для чого вони та яку інформацію надають. Подібного типу наклейки можна побачити й на інших фруктах, передають Патріоти України.

Наклейки на бананах вказують на країну-виробника, компанію-виробника, а також інформують споживача про те, яким чином було вирощений фрукт. Найкориснішим, для споживача, напевно, буде з'ясувати, спосіб вирощування банана. Про це вказує 4- х чи 5-ти значний код на наліпці. Саме завдяки йому споживач може з'ясувати, наскільки корисний фрукт, який він купує.

  • Якщо на наклейках 4-значний код, який починається цифрами 3 або 4, то це вказує на те, що продукт був вирощений за принципом інтенсивного сільського господарства. Тобто, щоб прискорити його ріст та дозрівання застосовували натуральні та мінеральні добрива серед яких і пестициди та інша хімія.
  • Якщо продукт має 5-значний код, який починається з цифри 9, це означає, що він був вирощений традиційним способом "органічним" без застосування пестицидів і добрив.
  • Якщо на банані наліпка, на якій 5-значний код, який починається з цифри 8, це означає, що продукт з ГМО, тобто є генетично модифікованим.

Цікаві факти про банани

  • З точки зору ботаніки банани є ягодами, як, наприклад, кавуни. Однак всі давно звикли вважати їх фруктами. А бананове дерево — не дерево, а трава.
  • Існує близько тисячі видів бананів, і далеко не всі вони їстівні.
  • Банани майже в півтора раза поживніші за картоплю, а в сушених бананах у 5 разів більше калорій, ніж у сирих.
  • Банани — самий радіоактивний плід на Землі, в порівнянні з іншими культурами. Але хвилюватися не потрібно, навіть якщо їсти одні банани, все одно не можливо з'їсти їх стільки, щоб радіація нашкодила.
  • Банани зріють дуже довго — від 10 до 18 місяців в залежності від сорту. Якщо дозволяє клімат, банани дозрівають 3 рази на рік.
  • З бананів виготовляють борошно, кетчуп, а з бананової шкірки - мило.
Джерело: ТСН.ua

На очах онуків та правнуків: Пара, якій заборонили одружитись у юності, повінчалась через 60 років (фото)

середа, 22 березень 2023, 0:41

У Великій Британії у віці 79 та 78 років одружилась пара, якій батьки заборонили бути разом у юності. Вони знайшли одне одного аж через 60 років. Про це пише mirror.co.uk, передають Патріоти України. У 1963 році Лен Олбрайтон, якому тоді було 19 років,...

"Він нічого не пам'ятає про себе, але маму впізнав": Рідні знайшли зниклого під Бахмутом бійця (фото)

вівторок, 21 березень 2023, 23:53

Рідні відшукали безвісти зниклого родича 46-річного Івана Івахіва з Тернопільскої області завдіки фото у соцмережах, що виклав небайдужий знайомий Івана. Боєць зник біля Бахмута наприкінці лютого. Через втрату пам'яті внаслідок важкого поранення він не...