З 1 жовтня 2024 року українці, які хочуть добровільно долучитися до лав Сил оборони, можуть самостійно обрати військову частину чи підрозділ. Командири військових частин тепер можуть призивати військовозобов’язаних без участі ТЦК та СП, передають Патріоти України.
Про це розповів начальник Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ полковник Роман Горбач на брифінгу в Мілітарі Медіа Центрі в понеділок, 7 жовтня. За його словами, військовозобов'язаний може визначити свою посаду в бесіді з командиром.
Якщо він успішно пройшов співбесіду з командиром, той направляє його на ВЛК. Комісію можна пройти на вибір за місцем проживання, за місцем постановки на військовий облік або ж за місцем дислокації самої військової частини.
"Відповідно до нововведень, доброволець подає заяву на ім’я командира військової частини щодо призову на обрану вакантну посаду, після чого проходить професійно-психологічний відбір. Якщо результати будуть позитивні, такий громадянин направляється командиром частини на ВЛК. Після чого, з урахуванням ступеня придатності, командир ухвалює рішення про призов, та оформлюється відповідний наказ", – пояснив Горбач.
Результати ВЛК мають надійти через ТЦК до військової частини – самому громадянину до ТЦК йти не треба.
Після зарахування громадян на службу відбувається їхній поділ на дві категорії: ті, хто має досвід проходження військової служби після 2014 року, і ті, які проходили службу до 2014 року або не проходили взагалі. Люди з другої категорії зараховуються на посаду в запасний підрозділ, так звану запасну роту бригади.
Протягом тижня їх мають відправити у відрядження до навчальної військової частини для проходження загальної військової базової підготовки або фахової підготовки.
За словами військового, перелік військових частин, командирами яких здійснюється призов, уже налічує понад 130 частин, і він постійно розширюється.
Горбач додав, що долучення добровольців до Сил оборони можливе як через рекрутингові центри військових частин, так і через цивільні рекрутингові інформаційні платформи.
Журналістка Яніна Соколова розповіла деталі конфлікту з ексміністром економіки, президентом Київської школи економіки (KSE) Тимофієм Миловановим. Він, за її словами, поширює неправдиву інформацію та не виконав обіцяного фінансування благодійного проєкт...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....