Як оскаржити рішення про мобілізацію: Куди звертатися і які потрібні документи

Якщо чоловік призивного віку не згідний із рішенням військово-лікарської комісії (ВЛК), він може його оскражити. Деталі процедури розповіла юрист юридичної фірми Gracers Анастасія Цибулько у коментарі "РБК-Україна", передають Патріоти України.

Які потрібні документи

"В першу чергу треба підготувати усі документи, які будуть свідчити про необ’єктивність висновку ВЛК щодо стану здоров’я. Зокрема, медичні довідки, копії документів з історією хвороб або висновки лікарів (державної лікарні) щодо наявності певних хвороб, які можуть суттєво вплинути на несення служби або взагалі на неможливість виконання своїх службових обов’язків", - зазначила вона.

Як і де оскаржується рішення

За її словами, оскаржити рішення про мобілізацію можна через суд або іншими способами. Юристка пояснила, що постанови центральної ВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку, а постанова ВЛК регіонів – у Центральній військово-лікарській комісії або в судовому порядку.

"Якщо ви хочете оскаржити постанову ВЛК районного та міського рівня без суду, то є варіант звернення до ВЛК обласного рівня з метою перегляду такого висновку. У разі необхідності перегляду чи скасування постанов підпорядкованих ВЛК, то це можуть робити військово-лікарські комісії відповідних регіонів. А Центральна ВЛК переглядає постанови ВЛК будь-яких рівнів", - підкреслила вона.

За результатами розгляду звернення комісія може ухвалити рішення про проведення контрольного чи повторного медичного огляду.

Цибулько зазначає, що оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства шляхом подачі позовної заяви, відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

"Однак варто врахувати, що в судовому порядку надається обмежений строк такого оскарження: якщо ви спочатку звертаєтесь у досудовому порядку, то на оскарження висновку комісії в суді у вас є три місяці з дня отримання рішення про розгляд заяви", - звернула вона увагу. Якщо все-таки призовник відразу звертається в суд, то він на це має шість місяців з дня винесення постанови ВЛК.

У Міноборони готують нові посади для добровольців контракту 18-24: Чого чекати

четвер, 3 квітень 2025, 16:22

До програми річних контрактів 18-24, за якими люди, що не підлягають мобілізації за віком, можуть долучитися до ЗСУ, планують додати нові посади. Вони стосуватимуться піхоти та будуть ризикованими. Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Ла...

"За компанію" із загиблими українцями: УЄФА вшанував пам’ять ексфутболіста збірної Росії, ліквідованого під час "СВО"

четвер, 3 квітень 2025, 15:59

На конгресі УЄФА у Белграді вшанували пам’ять російських футболістів, тренерів та суддів, які померли у 2024 році. Зокрема, серед них опинився і колишній футболіст збірної Росії Олексій Бугаєв, якого ЗСУ ліквідували на війні в Україні. Про це повідомля...