Після вручення повістки, перед мобілізацією військовозобов'язаний повинен пройти військово-лікарську комісію, яка визначить стан здоров'я людини та придатність до служби, передають Патріоти України.
Деякі призовники скаржаться, що інколи під час медичної комісії лікарі зробили помилкові висновки або випадково пропустили хронічні захворювання, які могли б слугувати підставою для отримання відстрочки або виключення з військового обліку. У такому випадку рішення медичної комісії можна законно оскаржити Розповідаємо у яких випадках та як законно оскаржити рішення комісії.
До Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся чоловік з питанням чи можливо, що „непридатний“ став раптом „придатним“ у військкоматі". В центрі запевнили, що в такому випадку оскаржувати рішення ВЛК "можна і навіть потрібно". "Загострення хронічних хвороб або тимчасових захворювань під час виконання бойових завдань може наразити на небезпеку як військовослужбовця, так і його побратимів".
Підстав для оскарження може бути багато, «перелік таких підстав не може бути вичерпним», ось деякі з них:
Відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України рішення ВЛК може переглядатися:
Але безпідставно оскаржувати висновок ВЛК не вдасться, адже вищевказаний порядок оскарження є дієвим лише за наявності непоміченої хвороби або помилки з боку ВЛК. Він не повинен розглядатися як спосіб затягування процесу мобілізації з метою ухилення від військового обов’язку.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...