Нещодавно Верховна Рада України підтримала проект закону, який визначає перелік отримувачів компенсації за знищене та пошкоджене житло. А у разі пошкодження або знищення транспортного засобу українці можуть предʼявити цивільний позов у межах кримінального провадження, передають Патріоти України.
Як треба діяти власникам таких транспортних засобів, пояснили експерти «Юридичного порадника для ВПО».
Насамперед, необхідно зафіксувати факт шкоди, зібравши:
Далі потрібно звернутися до правоохоронних органів для повідомлення про вчинення кримінального порушення
за номером 102 (поліція) або 0 800 500 021 (СБУ). До правоохоронних органів також потрібно подати заяву разом із зібраними доказами, копією документа, що посвідчують особу, і копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.
Пакет документів можна направити цінним поштовим листом з описом вкладення, або подати особисто через канцелярію, або підписані та відскановані примірники документів направити електронною поштою.
«Не забудьте отримати витяг із Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкрите кримінальне провадження», — зазначають юристи.
В умовах війни, коли пошкодження або знищення майна сталося внаслідок збройної агресії рф, кримінальні правопорушення кваліфікують за ст. 438 КК України (порушення законів і звичаїв війни). При такій кваліфікації розмір шкоди значенняне має. Разом із тим, потерпілий отримає можливість предʼявити цивільний позов у межах кримінального провадження.
«Потерпілий зможе наполягати на проведенні автотоварознавчої експертизи на підставі п. 6 ч. 2 ст. 242 КПК України для визначення розміру матеріальних збитків для цивільного позову. Обовʼязково зберігайте всі можливі квитанції, чеки, акти виконаних робіт, інші документи щодо витрат, яких зазнав власник авто у разі його пошкодження», — йдеться у повідомлені.
Власники транспортних засобів можуть звернутися за страховим відшкодуванням, але це можливо лише у разі, якщо це прямо передбачено договором майнового страхування, тобто коли йдеться про страхування інтересів, пов’язаних з володінням, користуванням і розпоряджанням майном — так зване «КАСКО». Повідомити страховика про настання страхового випадку необхідно у визначений договором строк, оскільки у разі несвоєчасного повідомлення без поважних на те причин страхова компанія може відмовити у здійсненні страхової виплати.
Увагу власників звертають на те, що договір страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортного засобу («автоцивілка») не є договором майнового страхування і не надає права на отримання страхового відшкодування.
Наступний крок — звертання за «списанням» транспортного засобу, якщо він пошкоджений до стану непридатності, знищений чи залишився на тимчасово окупованій території.
Це важливо з кількох причин:
Для замовлення послуги вибракування власник авто може звернутися до сервісного центру МВС. Але варто пам`ятати, що після вибракування транспортного засобу відновити його реєстрацію неможливо
У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...