Як працювати після ночі без сну. Поради вченого-психолога

Існують різні способи, як привести себе до тями й почати працювати після короткого сну та неспокійної ночі. Варто бути на світлі. Сідайте біля вікна, гуляйте під сонцем. Сонячне світло провокує вироблення серотоніну, який надає нам енергію. Про це пише кандидатка психологічних наук Олена Любченко у Facebook.

Перебування на вулиці теж вгамовує нервову систему.

Зранку спробуйте контрастний душ, руханку, асану "собака мордою донизу". Понюхайте корицю чи м'яту, випийте води, з'їжте жменю горіхів. А от секс, тренування, надмірний обід, важка та кропітка інтелектуальна робота у такому стані лише поглинають енергію.

Не їжте фастфуд. Швидкі вуглеводи дадуть "швидку" енергію, яка швидко закінчиться. Ви будете відчувати себе ще більш виснаженими.

"Найкраща їжа в стані "після ночі з ракетами" — поживна, тепла, насичена нутрієнтами. Здоровий білок (риба, курятина), доповнений клітковиною (салат) і корисними вуглеводами (смачний хліб, хумус, ваша улюблена крупа)", – йдеться у матеріалі.

Кавою зловживати не варто. Згідно з дослідженнями, кофеїн здатен пригнічувати апетит, вам це не потрібно. Примушуйте себе з'їсти хоча б щось кожні 3−4 год.

Чудово допомагає power nap — сон після обіду протягом 20−25 хв у комфортному середовищі. Можна просто полежати 20 хв, слухаючи власне спокійне дихання. Це надасть енергії на решту дня.

Один з тюрми, другий з волі: В Україні затримали шахраїв, які викрали майже 2 млн грн "похоронних"

четвер, 25 червень 2026, 16:46

Поліція Харківщини викрила осіб, причетних до викрадення майже двох мільйонів гривень з рахунку вдови загиблого військовослужбовця. Про це повідомила 24 червня Нацполіція, передають Патріоти України. У січні 2025 року зловмисники отримали несанкціонова...

Нині це може здивувати: Чому в СРСР соромилися джинсів і яскравого одягу

четвер, 25 червень 2026, 16:37

У СРСР мода була не просто питанням стилю, а частиною ідеологічного контролю. Одяг мав демонструвати скромність, стриманість і відповідність колективним нормам, тому будь-які прояви індивідуальності часто сприймалися як небажані або навіть «неправильні...