Як правильно святкувати Вознесіння Господнє: Традиції і чого не можна робити в цей день - 6 червня

Згідно з Євангелієм, Ісус Христос після свого воскресіння більше місяця перебував на землі серед своїх учнів і пастви. А після закінчення цього терміну він зібрав апостолів благословив їх і у плоті вознісся на небо.

Вознесіння - свято з "плаваючою" датою, яка залежить від Пасхи, випадає на 40-й день після Світлої неділі і завжди припадає на четвер. У 2019 православний Великдень відзначили 28 квітня, відповідно, Вознесіння буде 6 червня, інформують Патріоти України.

Згідно з Євангелієм, Ісус Христос після свого воскресіння більше місяця перебував на землі серед своїх учнів і пастви. А після закінчення цього терміну він зібрав апостолів благословив їх і у плоті вознісся на небо.

Тоді ж до присутніх з'явилися два ангели і проголосили, що Христос через час так само знову прийде на землю, щоб судити живих і мертвих.

Вознесіння Господнє: що не можна робити в цей день

  • Не можна робити прибирання по будинку і іншу роботу. Цей день краще провести в тихому сімейному колі.
  • У Вознесіння потрібно дотримуватися в душі мир і спокій. Варто не сваритися з близькими.
  • У цей день не можна вимовляти фразу "Христос Воскрес", оскільки в Вознесіння з храмів виносять Плащаницю.
  • У Вознесіння Господнє не можна думати про погане. Замість цього радять згадати померлих родичів.
  • За старих часів заборонялося плювати і кидати сміття на вулиці, оскільки "можна потрапити в Христа, який приходить в будинку під виглядом жебраків".

За матеріалами ЗМІ

Гроші спишуть, але платню за газ не зарахують: Що варто знати українцям про важливе правило

п’ятниця, 23 травень 2025, 7:01

Українці, які наразі сплачують за газ за сталим тарифом (у «Нафтогаза», як і раніше, діє тариф у 7,96 грн за кубометр), мають пам'ятати, що при неправильному заповненні платіжки гроші з картки можуть списати, але оплату не зарахують. Про це пише виданн...

Україну з початку року залишили ще 100 тисяч осіб: Стало відомо, в яких країнах ЄС біженців найбільше

п’ятниця, 23 травень 2025, 6:53

Більшість біженців залишили Україну ще після початку війни у 2022 році. Проте відтік продовжується і зараз, передають Патріоти України з посиланням на Моніторинг основних подій в економіці України (березень 2025) Мінекономіки. Як зазначаються в огляді...