Як українською назвати хліб з маслом: "Бутерброд", "канапка" - правильно, але є суто солов'їного походження

Ніколи не здогадаєтесь: як назвати бутерброд українською

Українська мова – надзвичайно багата на колоритні слова та фрази. Однак багато з них ви не почуєте у щоденному мовленні українців. Так, мовознавець Олександр Авраменко закликав українців берегти мову, яку передали нам наші предки. При цьому в ефірі "Сніданку з 1+1" назвав смачний синонім до слова "бутерброд".

Як назвати бутерброд українською

Авраменко запитав в українців, чи знають вони, як назвати скибку хліба з маслом, ковбасою, сиром або шинкою.

Так, бутерброд або канапка, і навіть канапе, – уточнив мовознавець.

І додав, що ці всі слова є правильною відповіддю на його запитання. Однак уточнив, що вони прижилися в нашій мові, раніше примандрувавши з німецької і французької. Все ж варто і свого научатися.

Ми давно маємо своє смачне-пресмачне слово – накладАнець, – наголосив вчитель.

І процитував письменника Юрія Винничука: "На столі красувалися курячі фрикасе, теляча душенина, бараняча печеня… та велика таця з накладанцями".

Якою буде погода в Україні в кінці вересня та напочатку жовтня - прогноз синоптиків

вівторок, 26 вересень 2023, 17:45

В Україні до кінця вересня буде зберігатися суха та тепла погода. Проте вже з початку жовтня до нас завітає атмосферний фронт з дощами.Про це на своїй сторінці в соцмережі написала синоптикиня Наталка Діденко. За її словами, з 1 жовтня до України завіт...

На кону $1 млрд: Названо 5 проблемних пунктів з програми МВФ для України

вівторок, 26 вересень 2023, 17:30

Сьогодні, 26 вересня, почалась робота української делегації з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Від цього залежить, насамперед, другий перегляд програми розширеного фінансування (EFF) на $1 млрд. Про це написав у Telegram народний депутат Ярослав Желе...