В умовах воєнного стану, коли під прицілом ворожої зброї виявляються важливі об'єкти, важливо знати, як реагувати в разі радіаційної аварії. Що потрібно робити, щоб врятуватися від радіації, і чи потрібно додатково приймати таблетки, передають Патріоти України.
Радіаційне опромінення може викликати гостру променеву хворобу і провокувати розвиток ракових пухлин. Першими симптомами гострої променевої хвороби можуть бути:
При радіаційній аварії необхідно стежити за офіційними джерелами інформації – місцевої влади, поліції, ДСНС. Потрібно виконувати всі вказівки місцевої влади. Крім цього необхідно:
Важливо: виходити на вулицю потрібно тільки в разі крайньої необхідності. Для цього потрібно захистити органи дихання респіратором, очі – захисною маскою. Одягайте гумові рукавички і чоботи. Після повернення ці речі необхідно помістити в герметичний пакет для подальшої утилізації. Після вулиці потрібно прийняти душ і помити голову.
У перші години після аварії на радіаційному об'єкті важливо захистити організм від небезпечного опромінення. Перший удар приймає на себе щитовидна залоза – радіоактивний елемент розпаду ядерного палива йод 131 може накопичуватися в організмі, викликаючи різні захворювання. Вживання таблеток йодиду калію допомагає блокувати поглинання щитовидною залозою радіоактивних елементів йоду.
У Міністерстві охорони здоров'я наголошують, про важливість йодної профілактики під час радіаційної аварії. Таблетки калію йодиду захищають щитовидну залозу. Однак вони не стануть оберегом від впливу радіації. Найкращий захист від радіації це залишатися в укритті і виконувати вказівки місцевої влади.
Оптимально приймати препарат йоду для профілактики не пізніше 6 годин після просування радіаційної хмари.
Таблетки йодиду калію потрібно приймати один раз в розрахунку на вік:
Важливо: людям після 40 років таблетки йоду не призначають. Для вагітних і годуючих жінок разова доза становить 125 мг.використання розчину йоду буде неефективним і може нашкодити здоров'ю. Таблетки йодиду калію потрібно приймати тільки після офіційного оповіщення.
Внаслідок російської атаки на Київ у суботу, 18 січня, загинуло подружжя з Вінницької області Олексій та Світлана. Вони приїхали до столиці у справах. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила місцева жителька Соня Голованюк. Тіл...
В Україні розглядають можливість відкриття аеропортів навіть під час війни, зокрема у Львові, однак експерти наголошують на значних ризиках, пов’язаних з атаками балістичних ракет "Кинджал". У разі їхнього запуску час підльоту становить лише 10-12 хвил...