Які категорії засуджених в Україні хочуть мобілізувати - роз’яснення Мін'юсту

В Україні розглядають мобілізацію різних категорій засуджених - зокрема, це стосується громадян з довічним позбавленням волі. Про це в коментарі "Суспільному" заявила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, передають Патріоти України.

За словами заступниці міністра, зараз в Україні 26 тис осіб, які отримали довічний термін, а їхні характеристики, моральний стан, стан здоров'я та бажання воювати відрізняються.

«Ми передусім бачимо перевагу у тих, хто мотивований. А вже по-друге, шукаємо юридичні конструкції, юридичні можливості звільняти таких людей, щоб вони допомагали відбивати агресію», – уточнила вона. Висоцька додала, що уряд насамперед розглядає можливість мобілізації тих засуджених, яких уже звільнили.

«Тому в проєкті закону, який зараз розглядається про мобілізацію, ми передбачаємо саме таку можливість – надати людям, які мають судимість, тобто вільним, які вже відбули покарання, жодних претензій у країни до них з юридичного погляду немає, щоб цей статус не заважав їм насамперед», – розповіла вона.

Заступниця міністра додала, що влада допускає варіант, щоб ув'язнені або люди з судимістю виконували допоміжні завдання у війні.

До слова, міністр юстиції Денис Малюська раніше заявляв, що рішення щодо мобілізації тої чи іншої людини з судимістю має ухвалювати не вона, а Територіальні центри комплектування та соцпідтримки, які займаються комплектування армії.

І це не шкода для зору! Названо головну небезпеку смартфонів

п’ятниця, 19 квітень 2024, 9:40

Головну небезпеку мобільних телефонів назвало видання The Sun із посиланням на нещодавно проведене дослідження, передають Патріоти України. Журналісти видання повідомили, що під час дослідження вчені взяли мазки з сидінь унітазів та зі смартфонів та ві...

Коханка була з ФСБ? Німецький мільярдер, оголошений мертвим шість років тому, знайшовся в Москві

п’ятниця, 19 квітень 2024, 9:32

Автори журналістського розслідування вважають, що Гауб міг втекти до Москви через тіньові оборудки з росіянами. Його коханку підозрюється у зв'язках з ФСБ. . Німецько-американський магнат роздрібної торгівлі, 64-річний мільярдер Карл-Еріван Гауб, який...