Які предмети входитимуть до НМТ у 2024 році - історія тепер обов’язкова

Національний мультипредметний тест (НМТ) – це комп’ютерна форма зовнішнього незалежного оцінювання, яке проводиться в Україні для вступу до закладів вищої освіти. У 2024 році відбудуться зміни в форматі НМТ, про що розповіли в МОН. Команда Букі дослідила детально ці зміни.

Обов’язкові предмети для НМТ та їх особливості

У 2024 році до обов’язкових предметів для НМТ відносяться українська мова, математика та історія України. Серед основних особливостей:

 • Українська мова – це обов’язковий предмет для всіх вступників до закладів вищої освіти в Україні. Тест з української мови складається з 30 завдань, з яких 10 – на встановлення відповідності, 15 – з однією правильною відповіддю з 5 та 5 – з однією правильною відповіддю з 4-х.
 • Математика – це обов’язковий предмет для вступників до закладів вищої освіти, які планують навчатися на природничих, технічних та економічних спеціальностях. Тест з математики складається з 22 завдань, з яких 15 – з однією правильною відповіддю з 5 та 7 – з однією правильною відповіддю з 4-х.
 • Історія України – це обов’язковий предмет для вступників до закладів вищої освіти всіх спеціальностей. Тест з історії України складається з 30 завдань, з яких 25 – з однією правильною відповіддю з 4-х та 5 – на встановлення відповідності.

Усі перераховані предмети необхідні кожному абітурієнту для того, щоб вступити до навчального закладу. Вступникам, які планують складати НМТ, слід ретельно підготуватися до всіх обов’язкових предметів. Для цього можна використовувати різні навчальні матеріали, такі як підручники, збірники задач, онлайн-курси та репетиторські послуги.

Історія тепер обов’язкова

Історія України є важливим предметом для розуміння сучасного світу. Вона допомагає нам зрозуміти, як Україна розвивалася протягом століть, і як вона стала незалежною державою. Вступникам, які планують складати НМТ, слід ретельно підготуватися до вивчення історії України. Для цього можна використовувати різні навчальні матеріали, такі як підручники, збірники задач, онлайн-курси та репетиторські послуги.

Ось кілька рекомендацій для вступників, які готуються до складання НМТ з історії України:

 • Почніть з вивчення базових понять та термінів.
 • Читайте підручники з історії України для старшої школи.
 • Виконуйте завдання з історії України з різних навчальних матеріалів.
 • Відвідуйте репетиторські курси.

Важливо систематично навчатись та регулярно перевіряти свої знання для того, щоб підвищити шанси на успішне складання іспитів незалежно від основних особливостей. Щоб вступити на бажану спеціальність, необхідно вивчити всі предмети на базовому рівні.

Історія України з XVI по XXI ст. для НМТ

Історія України є важливим предметом для розуміння сучасного світу. Вона допомагає нам зрозуміти, як Україна розвивалася протягом століть, і як вона стала незалежною державою.

Однак, історія України є довгою і багатою, і неможливо охопити її повністю в рамках одного тесту. Тому Міністерство освіти і науки України вирішило, що тест буде охоплювати період з XVI по XXI ст. Цей період охоплює найбільш важливі події в історії України, такі як:

 • Гетьманщина. Цей період характеризується владою козацьких гетьманів, які мали широкі повноваження. Гетьманщина була створена в результаті національно-визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького.
 • Російська імперія. Україна була частиною Російської імперії з 1793 року. Саме цей період характеризується багатьма особливостями для української державності, на які варто звернути особливу увагу.
 • Українська революція 1917-1921 років. Цей період характеризується боротьбою українського народу за незалежність. У 1918 році була проголошена Українська Народна Республіка, яка проіснувала до 1921 року.
 • Радянська Україна. Даний етап характеризується перебуванням України в складі Радянського Союзу.
 • Незалежна Україна. У цей період Україна зробила значні кроки на шляху до економічного та політичного розвитку. Однак, Україна все ще стикається з низкою проблем, таких як корупція, економічна нерівність та військова агресія з боку Росії.

Історія України – це важлива дисципліна, яку повинен знати кожен українець. Саме тому програма предмета включена до НМТ. Важливо пройти комплексну підготовку, щоб скласти іспит успішно.

Люди будуть у небезпеці: Вчені назвали три райони світу, які цього року накриє нестерпна спека

вівторок, 5 березень 2024, 6:30

Експерти з Китайської академії метеорологічних наук склали мапи, де показано три райони, які, найімовірніше, будуть охоплені рекордною спекою цього року. Основною причиною неймовірної спеки називають Ель-Ніньйо, яке сприяє підвищенню температури моря, ...

Військові можуть отримати грошову допомогу в разі встановлення інвалідності: Як це зробити

вівторок, 5 березень 2024, 6:15

Військовослужбовці, які мають довідку медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності або відсотка втрати працездатності, мають можливість отримати одноразову грошову допомогу, передають Патріоти України. Отримати таку допомогу можна...