Якою буде погода у жовтні - детальний прогноз від синоптика

Цього року жовтень очікується помірно теплим, з невеликою кількістю опадів. Це спостерігатиметься як в нашій країні, так і на величезних теренах Європи. Про це розповів синоптик Ігор Кібальчич, повідомляє meteoprog, передають Патріоти України.

Детальний прогноз

Як свідчать провідні світові центри погоди та чисельні прогностичні моделі, у 2023 році жовтень найімовірніше виявиться теплим, навіть у порівнянні з новими кліматичними нормами. Загалом протягом місяця переважатиме антициклональний характер циркуляції.

"Це спричинить дефіцит опадів, який вже спостерігається за підсумками вересня в багатьох регіонах. Більш активні атмосферні фронти та серії циклонів можливі в північній та північно-західній частинах Європи, та й то переважно протягом першої декади місяця", – пояснив Кібальчич.

В Україні з перших чисел жовтня відбудеться зниження температури повітря на 4 – 7 °С. Зокрема, йдеться про північні й західні області. Опадів прогнозується мало.

У другій декаді місяця очікується розвиток потужного антициклону над північним сходом Європи та його поступове зміщення у більш південні широти. Відтак температурний фон відчутно знизиться.

"У цей період Україна також відчує перший подих Арктики, особливо східні та північні області. Температура знизиться вночі до заморозків, а вдень ледь перевищуватиме +13…+16 °С. Відповідно, ймовірність опадів виявиться мінімальною. Після 18 – 20 жовтня спостерігатиметься поступове підвищення температури повітря та падіння атмосферного тиску. Зросте ймовірність дощів та суттєво збільшиться кількість хмарності", – зауважує синоптик.

Ймовірність випадання першого снігу у жовтні є мінімальною, за винятком високогірних районів Карпат. Водночас бабине літо настане у другій половині місяця, проте його тривалість наразі визначити складно.

Таким чином, загалом за місяць кількість опадів по Україні становитиме:

  • 25 – 60 мм;
  • у західних областях та у Карпатах може випасти 65 – 110 мм;
  • середньомісячна температура становитиме +7…+13 °С.

Фахівець також нагадав про пожежну небезпеку. У зв'язку з прогнозованим дефіцитом опадів і негативною ситуацією, що склалася на кінець вересня, наступного місяця тенденція розвитку ґрунтової посухи і найвищий рівень пожежної небезпеки збережеться в більшості областей України (за винятком західних регіонів).

"Слід бути уважними та свідомими при поводженні з вогнем на відкритій місцевості. Категорично забороняється спалювання листя, сухої трави та бадилля. Це вкрай негативно впливає на якість повітря, екосистему і тягне за собою адміністративну, а в деяких випадках і кримінальну відповідальність", – підсумував Кібальчич.

Бідолаха скаржився на головні бої та судоми: Чоловік підхопив інфекцію через неправильне вживання свинини. Лікарі виявили в організмі 700 стьожкових червів (фото)

понеділок, 11 грудень 2023, 7:44

Зазначається, що 43-річний Чжу Чжун-фа з міста Ханчжоу на сході Китаю щонайменше місяць скаржився на напади та головні болі, проте до фахівців не поспішав іти. Коли терпіти вже було неможливо він звернувся до лікаря. Пацієнт помітив, що судоми і мігрен...

Без "Сертифікату захисника" не отримаєш меддопомогу? У "Дії" можуть запровадити новий документ

понеділок, 11 грудень 2023, 6:45

У новому законопроєкті про зміни до мобілізації в Україні, над яким зараз працюють депутати, може бути передбачене запровадження "Сертифікату захисника" - фактично аналога військового квитка. Про це повідомляється у статті "BBC News Україна", передають...