"Якщо людина дуже хоче зробити і може заплатити": Розкрито головні відмінності боротьби з COVID-19 у Польщі й Україні

Ситуація з пандемією COVID-19 у Польщі загрозлива, однак із хворобою допомагають боротися представники територіальної оборони, а більшість тестів безкоштовні та швидші, ніж в Україні. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила українська синопткиня Наталія Діденко. Ситуацію їй описала подруга, яка проживає в Польщі, передають Патріоти України.

"Усе, як і в нас – тривога, хвилювання, симптоми, самовідданість лікарів, часом безпорадність влади, тести, тести, тести..." – написала Діденко про країну-сусідку. Як зазначила синопткиня, стратегія протидії вірусу там дещо відрізняється від української.

Водночас тестування в приватних польських лабораторіях обійдеться дорожче, ніж в українських. "Більшість тестів – усі під контролем держави й вони безкоштовні. Приватні лабораторії роблять тести, однак там тест коштує 400-500 злотих, тобто, десь близько 4 тисяч гривень.

Якщо людина дуже хоче зробити і може заплатити – будь ласка. Але більшість, масово, роблять державні й термін готовності 2-3 дні. А не 7-10, як в Україні", – розповіла Діденко.

Вона додала, що в Польщі розгорнуто мережу пунктів тестування, часто поблизу лікарень, де представники територіальної оборони (не професійні військові, а люди, які тренуються у вільний від роботи час) відбирають зразки. Такі пункти називають між собою "Test and go" (протестувався і пішов).

"Важко переоцінити корисність і розумність такого кроку. Адже вивільняється купа загнаного від втоми медперсоналу, знімається з них серйозне навантаження. Взяти аналіз, мазок із горла та носових ходів – технічна робота, якої не складно навчитися. Нам би дуже знадобився такий досвід і я переконана, що добровольці б знайшлися", – вважає Діденко.

Військових, які воюють з 2022 року, почнуть виводити з фронту? У Міноборони розставили крапки над "і"

субота, 19 квітень 2025, 9:57

Українських військовослужбовців, які беруть участь у боях проти Росії із 2022 року, поступово виводитимуть із фронту. Про це заявив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк під час години запитань до уряду у Верховній Раді, пе...

Є нюанси: Що робити, якщо оформили бронь після повістки

субота, 19 квітень 2025, 9:47

Бронювання від мобілізації дає військовозобов’язаному право на відстрочку від призову. Але трапляються випадки, коли людину мобілізують навіть попри чинну броню, передають Патріоти України. Адвокатка юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина Аніщен...