"Якщо людина дуже хоче зробити і може заплатити": Розкрито головні відмінності боротьби з COVID-19 у Польщі й Україні

Ситуація з пандемією COVID-19 у Польщі загрозлива, однак із хворобою допомагають боротися представники територіальної оборони, а більшість тестів безкоштовні та швидші, ніж в Україні. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила українська синопткиня Наталія Діденко. Ситуацію їй описала подруга, яка проживає в Польщі, передають Патріоти України.

"Усе, як і в нас – тривога, хвилювання, симптоми, самовідданість лікарів, часом безпорадність влади, тести, тести, тести..." – написала Діденко про країну-сусідку. Як зазначила синопткиня, стратегія протидії вірусу там дещо відрізняється від української.

Водночас тестування в приватних польських лабораторіях обійдеться дорожче, ніж в українських. "Більшість тестів – усі під контролем держави й вони безкоштовні. Приватні лабораторії роблять тести, однак там тест коштує 400-500 злотих, тобто, десь близько 4 тисяч гривень.

Якщо людина дуже хоче зробити і може заплатити – будь ласка. Але більшість, масово, роблять державні й термін готовності 2-3 дні. А не 7-10, як в Україні", – розповіла Діденко.

Вона додала, що в Польщі розгорнуто мережу пунктів тестування, часто поблизу лікарень, де представники територіальної оборони (не професійні військові, а люди, які тренуються у вільний від роботи час) відбирають зразки. Такі пункти називають між собою "Test and go" (протестувався і пішов).

"Важко переоцінити корисність і розумність такого кроку. Адже вивільняється купа загнаного від втоми медперсоналу, знімається з них серйозне навантаження. Взяти аналіз, мазок із горла та носових ходів – технічна робота, якої не складно навчитися. Нам би дуже знадобився такий досвід і я переконана, що добровольці б знайшлися", – вважає Діденко.

Терміново вилучають з продажу: В Україну завезли напій, який може викликати рак і анафілактичний шок

четвер, 9 лютий 2023, 14:42

В Україні виявили сироп, якій шкідливий для здоров'я. У його складі виявили занадто високий вміст барвника E124. Він експортувався з Франції в Україну. Про це повідомили на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, перед...

"Справжні копійки в Instagram": Дружина продюсера "Кварталу" розповіла про свій заробіток

четвер, 9 лютий 2023, 13:00

Українська актриса Анна Саліванчук розповіла, що її фінансове становище під час війни значно погіршилося. У серіалах вона поки не знімається, а в Instagram заробляє копійки, передають Патріоти України. За її словами, реклама у неї коштує близько 4-5 ти...