"Якщо нація хоче існувати": Соціолог пояснив, чому в Україні виникла "бусифікація"

У виникненні такого явища в Україні, як "бусифікація" відіграли роль кілька факторів. Про це розповів виданню IPG-journal директор Інституту соціології НАН України Євген Головаха, передають Патріоти України.

Він пояснив, що, по-перше, у будь-якому суспільстві відсоток людей, готових добровільно померти за спільну справу, дуже обмежений і українці не виключення.

"Цей потенціал поступово вичерпується, що ми і бачимо в Україні зараз. Повномасштабна війна триває три роки, а це досить довго... На жаль, у суспільстві було створено певну атмосферу, що начебто ресурс добровольців є невичерпним", - зазначив фахівець.

Головаха пояснив, що треба було відразу розуміти, з ким Україна має справу, адже РФ - це країна, яка ставить на меті знищення української нації, України як держави.

"Отже, якщо нація хоче існувати, необхідно ухвалювати закони про мобілізацію, впроваджувати послідовну державну політику щодо мобілізації", - пояснив він.

Друге, на думку директора Інституту соціології НАН України, це демонстрація вертикальної солідарності. "Тобто першими до війська мали йти представники найвпливовіших верств населення і таким чином показувати приклад для інших. І я дивуюся, що цього не було продемонстровано, адже у будь-які часи аристократи першими йшли воювати – так, вони могли бути організаторами в армії, але їхня участь вважалася обов’язковою", - підкреслив фахівець.

Також Головаха назвав третій фактор – це надто розрекламований контрнаступ. Він пояснив, що психологія людей така, що їм значно легше не отримати чогось взагалі, ніж сподіватися на щось і потім не отримати цього.

"В іншому випадку це провокує великий стрес, відчуття втрати: щось було обіцяне, але воно не сталося. І це те, що відбулося з контрнаступом", - висловив думку соціолог.

"Будь-який успіх на фронтах суттєво змінює психологічний стан населення. Якщо не буде таких успіхів, буде дуже важко – хоча остаточної втрати стійкості та готовності захищати країну я не прогнозую", - зазначив фахівець.

Париж опинився аж на 9-му місці: Хто виграв звання "найкращого гастрономічного міста світу"

вівторок, 18 березень 2025, 21:45

Видання Time Out опублікувало рейтинг основних гастрономічних міст світу. Перше місце у ньому посів Новий Орлеан, штат Луїзіана, повідомляють Патріоти України. «Новий Орлеан завжди мав багату кулінарну історію, в якій відчувався вплив французької, іспа...

Журналістка розібралась із сусідами по купе в поїзді, які дивилися серіал "про ментів" російською мовою

вівторок, 18 березень 2025, 21:33

В Україні стався черговий скандал через російську мову. Цього разу в його центрі опинилась молодь, яка в купе потяга "Укрзалізниці" демонстративно дивилася російський серіал. Про це розповіла журналістка Тетяна Терен у соцмережі Facebook, передають Пат...