Якщо повістку надіслали поштою: Яи можна її проігнорувати

Під час загальної мобілізації ТЦК та СП (військкомати) вручають повістки на вулицях та інших публічних місцях. Але нерідко повістки можуть розсилати поштою - рекомендованим листом або просто кидати у поштову скриньку, передають Патріоти України.

Втім, це не є належним способом оповіщення військовозобов'язаних, сказав у коментарі РБК-Україна адвокат та провідний юрисконсульт Антон Маринич.

Він розповів, що буде у випадку ігнорування такого документа, якщо ви виявили його у своїй поштовій скриньці.

За словами юриста, такі папери не вважаються правильним методом оповіщення, оскільки людина має особисто розписатися в отриманні документа.

«Буває, що повістки приходять на пошти за старими адресами реєстрації клієнтів. Тоді або орендарі, або нові домовласники повідомляють, що їм прийшли такі документи. Повістки у поштові скриньки можуть надсилати, щоб нагадати військовозобов'язаним, що у них є обов'язок навіть без повістки в окремих випадках з'явитися в ТЦК», — пояснює адвокат.

Втім, відповідальності за неявку до ТЦК після таких повісток не настає, і їх можна проігнорувати. З іншого боку, багато залежить від того, який саме це лист. Наприклад, може приходити рекомендований лист, який треба отримати на пошті особисто і також розписатися в його отриманні.

«Якщо надсилається лист з описом вкладення, де вказано, що це повістка для конкретної особи, і при цьому людина її особисто отримала, вважаю, що це буде вважатися належним способом оповіщення. Адже в таких випадках військкомат тоді буде мати підтвердження (другий екземпляр опису та накладну з трек-номером), що документ отримала саме ця людина», — каже фахівець.

Якщо ж це звичайний лист, який просто кинули у поштову скриньку, то немає ніяких гарантій, що його отримає саме той, кому він адресований. Відповідно, і відповідальність за неявку до військкоматів в таких випадках відсутня.

Стояв на захисті України: Російські окупанти вбили колишнього футболіста низки українських клубів

вівторок, 5 грудень 2023, 10:23

Захищаючи свою землю від російських окупантів, на фронті загинув колишній футболіст низки українських клубів Віталій Залізняк. 50-річний захисник зі своїми побратимами потрапив під ворожий обстріл у районі селища Залізничне, передають Патріоти України....

В Україні здорожчає низка продуктів через блокаду кордону поляками: На що зростуть ціни

вівторок, 5 грудень 2023, 9:30

В Україні можуть зрости ціни на деякі продукти харчування через блокаду кордону польськими перевізниками. Йдеться про ті продукти, які не є традиційними для виробництва на території нашої країни, зокрема, фрукти та овочі. Також може збільшитися вартіст...