Якщо повістку вручили в іншій області: В який ТЦК слід з’явитися - відповідь юриста

У зв'язку з актуальністю питань мобілізації в українців часто виникають питання щодо вручення повісток, передають Патріоти України.

Зокрема, якщо чоловік поїхав у справах чи за покупками в іншу область, а йому там вручили повістку — куди йти відстоювати свою бронь або в інших питаннях — додому, де він зареєстрований, чи в ТЦК в тій області, де отримав повістку?

Відповідь на це запитання дав адвокат Олександр Потєшин у своєму Телеграм-каналі. Юрист нагадав, що працівники Територіального центру комплектування можуть вручити повістку українцям призовного віку незалежно від місця військового обліку. Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів від 7 квітня 2023 року.

Потєшин пояснив, що навіть якщо чоловік переїхав в іншу область через війну або просто виїхав в особистій чи робочій справі, йому можуть вручити повістку. І він повинен йти в військкомат в тій області, де отримав повістку.

Проте оформити відстрочку чи військовий квиток можна лише у тому ТЦК, де людина зареєстрована. «Суть проста — мобілізувати можна з будь-якого ТЦК, а отримати відстрочку чи військово-обліковий документ лише там, де перебуваєш на військовому обліку», — зазначив юрист. Він також пояснив, чи загрожує чоловікові притягнення до відповідальності за неявку у військкомат у такому разі. За словами Потєшина, це малоймовірно — є певні труднощі у реалізації такої процедури.

Велика зупинка Місяця. Де і коли українці зможуть спостерігати рідкісне астрономічне явище, що повторюється раз на 18 років

субота, 15 червень 2024, 2:35

Велика зупинка Місяця відбувається кожні 18,6 року. Цей місячний застій буде найбільш яскраво вираженим по всій планеті у дні рівнодення: у вересні 2024 року та березні 2025-го. Однак стартує він вже 21 червня. Востаннє таке незвичне явище можна було с...

"Гумор не ображає і не принижує": Папа Римський дозволив жартувати над... Богом

п’ятниця, 14 червень 2024, 23:40

Жартувати стосовно Бога нормально. Якщо жарт не є образливим, це не богохульство. Про це заявив Папа Римський Франциск у п’ятницю на спеціальній аудієнції за участю приблизно 100 коміків, акторів і письменників з усього світу, передають Патріоти Україн...