Скільки часу готують мобілізованого без бойового досвіду, перш ніж відправити на фронт, читайте в матеріалі, передають Патріоти України.
За словами начальника Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Романа Горбача, більшість мобілізованих мають військовий досвід: "Не можу назвати кількісних показників, але їх, чоловіків без досвіду, закликають набагато менше, ніж тих, хто має військовий досвід. Насамперед, звичайно, відбирається особовий склад, який уже має досвід проходження військової служби".
Ті, хто без досвіду, проходять у навчальних центрах щонайменше базову загальновійськову підготовку, яка триває один місяць. Тільки після базової підготовки відправляють на фронт.
Один місяць – термін для фахівців, які не потребують додаткового досвіду, крім базового – номера обслуги, що заряджає, тощо.
Якщо військовослужбовця готують до складнішої спеціальності, наприклад, бути гранатометником, це триватиме більше часу – півтора місяця навчання.
Якщо говорити про складнішу спеціальність – ще місяць або й до 45 днів додатково. Сумарно підготовка мобілізованих без військового досвіду, за словами Горбача, може тривати понад два місяці. Військовослужбовці, які призначаються на сержантські посади, також проходять додаткову професійну підготовку.
В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...
В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...