Якщо треба берегти кожну краплю: За якої швидкості авто витрачає найменше палива

Українців знову попередили про подорожчання бензину. Це можливий сценарій у випадку повернення з 1 липня ПДВ на пальне на рівні 20% замість нинішніх 7%. Тож особливо актуальним для водіїв є питання економії палива, передають Патріоти України.

Манера водіння

Є багато аспектів, які впливають на витрати палива, і манера водіння – одна з них. Набагато більше пального витрачається у випадку різких гальмувань та прискорень. Досвідчені водії доводять навички керування авто до автоматизму.

Витрати палива зростають у разі:

  • їзди на високій швидкості
  • різкого розгону
  • частого та різкого гальмування
  • "екстремального" стилю водіння.

Для економії витрат палива слід привчитися до плавного рівномірного водіння, без різких поворотів. Розігрів ДВЗ та раптові розгони впливають не лише рівень витрат пального, але й на стан двигуна.

За можливості слід не виїздити у місто в години пік. У заторах витрати пального зростають в рази.

Також експерти радять слідкувати за технічним станом авто. Наприклад, не повністю накачані шини спричинять зростання витрат пального.

Оптимальна швидкість

Автоексперти проведи багато досліджень, намагаючись вирахувати оптимальне співвідношення між швидкістю транспортного засобу та споживанням палива. Швейцарський журнал "Automobile Revue" оприлюднив результати досліджень щодо авто, які рухалися зі швидкістю 60-180 км/год.

Конфіцієнт витрат пального варіюється у межах від 1,86 до 4,49. Величина залежить від багатьох факторів, зокрема, крутного моменту ДВС, різних видів опору, протидії коченню тощо. У середньому економія палива ймовірна при рівномірному русі зі швидкістю від 60 до 90 км/год. Зокрема, оптимальна швидкість на трасах – 90 км/год.

Потужні електроприлади

Часто водії забувають, що багато електроприладів під час руху авто збільшують витрати пального. Мова йде про потужні аудіоустановки, великі колонки, підсилювачі звуку тощо.

Цифри вкрай сумні: Мільйони українців живуть за межею бідності - названо суму доходів, яка вказує на зубожіння

п’ятниця, 18 липень 2025, 6:47

Українці, які витрачають менше ніж 345,28 грн на день, вважаються такими, що живуть за межею бідності – саме такий поріг встановлено в Україні у 2024 році. Згідно інформації, якщо людина має менш ніж 10 358 грн на місяць, вона не може покрити базові по...

А як же безпека? В Україні хочуть скасувати "дистанційку" у школах

п’ятниця, 18 липень 2025, 6:28

Потенційний перший віцепрем’єр-міністр України Михайло Федоров заявив, що скандальний наказ Міністерства освіти і науки №1112 щодо зокрема дистанційного навчання у школах буде скасовано. Про це він заявив у відеозверненні, передають Патріоти України. Ф...