Якщо в трудовій книжці відсутні деякі записи: У ПФУ розповіли, як можна підтвердити стаж

При оформленні пенсії, навіть якщо у трудовій книжці українця відсутні деякі записи або є виправлення, трудовий стаж підтвердити можна. У Пенсійному фонді роз'яснили, як підтвердити стаж, якщо немає запису про періоди роботи до 1 січня 2004 року або є неточності, передають Патріоти України.

Можна взяти довідки про прийом на роботу та звільнення з роботи з посиланнями на відповідні накази.
Підійдуть також для підтвердження стажу особові рахунки й відомості про нарахування заробітної плати. Можна надати посвідчення, характеристики, письмові трудові договори та угоди з відмітками про їхнє виконання та інші документи, що містять відомості про періоди роботи. При відсутності зазначених документів, приймаються членські квитки профспілок. При цьому періоди роботи підтверджуються тільки за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків.

Для підтвердження стажу необхідно звернутися:
- на підприємство (або до правонаступника), де людина працювала;
- якщо підприємство припинило діяльність, то в архів в тій місцевості, де людина працювала;
- до органів пенсійного фонду, за умови надання інформації про місця знаходження підприємства / установи, в яке необхідно направити запит і копії документів особи, яка потребує допомоги.

Період навчання у вишах, ПТУ, аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, довідками та іншими документами, виданими на підставі архівних даних. Вони повинні містити відомості про періоди навчання та відомості про тривалість навчання за умови, що в документах є дані про закінчення повного навчального періоду або окремих його етапів.

Період військової служби підтверджується військовими квитками, довідками виданими військкоматами, військовими частинами та установами системи Міноборони, Держприкордонслужби, Нацгвардії, Управління держохорони, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, а також довідками архівних і військово-лікувальних установ.

Для підтвердження служби в органах внутрішніх справ приймаються довідки, видані у порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ.

Для аналізу документів про стаж, у ПФУ рекомендують подати документи на цифрування. Для цього необхідно за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) через особистий кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України подати заяву у меню «Комунікації з ПФ», далі вибрати вкладку «Відомості про трудові відносини» та надіслати скан-копії документів про стаж.

Тепер "дуже кається": Російський турист сфотографувався з голою дупою на тлі священної гори за кордоном (фото)

четвер, 23 березень 2023, 20:00

Російський турист сфотографувався на тлі вулкану на Балі з голою дупою. За це йому загрожує депортація. Про це пишуть російські засоби масової пропаганди, передають Патріоти України. Російський турист сфотографувався з голим задом на тілі вулкану на Ба...

В теплу пору року зустрічаємо щовечора та щоночі: Вчені назвали найсмертоноснішу тварину в світі

четвер, 23 березень 2023, 19:53

Американські вчені встановили, що найнебезпечнішою твариною у світі є комар. Про це повідомляє yahoo із посиланням на дослідження американських вчених, передають Патріоти України. За даними az-animals.com, щороку ці тварини вбивають від 750 000 до 1 мі...